Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп назвав НАТО "найважливішою з усіх організацій"

Трамп наголосив, що раніше США сплачували за роботу НАТО приблизно від 70 до 90%.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що "вірить в НАТО" і вважає Північноатлантичний альянс "найкращим з того, що було зроблено".

Про це Трамп сказав на прес-конференції у Брюсселі.

"Я вірю в НАТО. Я вважаю, що НАТО дуже важлива, мабуть, найважливіша з усіх створених організацій", — заявив президент США.

Водночас він висловив переконання, що раніше видатки США в Альянсі були неспівмірно великими.

"США сплачували за роботу НАТО приблизно від 70 до 90%, залежно від того, як обчислювати. Це несправедливо для Сполучених Штатів. На додаток до цього, як ви знаєте, ми ведемо переговори з ЄС, ми збираємося зустрітися з ними наступного тижня. Раніше наші моделі фактично відкидалися країнами Європейського Союзу", – зазначив він.

Трамп також похвалив сучасну роботу організації, наголосивши, що наразі НАТО є "добре врегульованою машиною".

"Зрештою, я сподіваюся, що до нашої країни будуть ставитися більш справедливо. Але далі буде видно. Зараз ми бачимо, що НАТО - це справді добре відрегульована машина. Люди платять гроші, яких вони ніколи раніше не сплачували, вони з радістю це роблять, а зі Сполученими Штатами поводяться набагато справедливіше", — додав він.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп скликав в НАТО екстрену нараду, через яку скасував всі двосторонні зустрічі з президентами. На цій нараді він пригрозив вивести США з Альянсу, якщо його вимог не дотримаються. 

Раніше під час прес-конференції Трамп назвав теми, які обговорюватиме під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. 

ВідеоНАТО закликала Росію вивести війська зі Сходу України

Країни-члени Альянсу підписали декларацію під час саміту напередодні. У документі також засудили анексію Криму та дискримінацію кримських татар. Українське питання обговорюватимуть в Брюсселі й сьогодні. 

НАТО закликала Росію вивести війська зі Сходу України

Вибір редакції