Трамп не тиснув на Зеленського під час їхньої розмови – Пристайко

Трамп не тиснув на Зеленського під час їхньої розмови – Пристайко

Фото: Офіс президента України

Міністр наголосив, що Україна є незалежною державою.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що президент США Дональд Трамп не тиснув на Володимира Зеленського під час їхньої розмови.

Про це він розповів в інтерв’ю "Громадському".

"Я знаю, про що була розмова, і я думаю, що ніякого тиску не було. Була розмова, розмови бувають різні, лідери мають право обговорити всі проблеми, які існують. Ця розмова була довгою, була дружня, і вона торкалася багатьох питань, іноді на які треба було мати доволі серйозні відповіді", - пояснив Пристайко.

За його словами, Україну хочуть втягнути у "війну" між республіканцями і демократами, однак ми є незалежною державою.

"Ті люди, які займаються українсько-американськими відносинами, розуміють, що ми завжди намагалися цінувати допомогу від обох партій, ця допомога дозволяла нам гарантувати, що зі зміною адміністрації в нас не зміняться пріоритеті у відносинах зі США", - зазначив міністр.

Він також підкреслив, що Зеленський має право, аби зміст цієї розмови був у таємниці, а слідчі у США мають повне право дістати цю інформацію в своїй країні.

Нагадаємо,The Washington Post раніше повідомило, що розвідник написав скаргу на президента США Дональда Трампа після його телефонної розмови із лідером іноземної держави. Скарга стосувалася спілкування із закордонним лідером та "обіцянки", яку дав Трамп. Вона була настільки тривожною, що розвідник, який працював у Білому домі, звернувся до генерального інспектора розвідки, сказали двоє колишніх чиновників, знайомих із цим питанням.

Згідно з інформацією видання, за кілька тижнів до того, як була подана скарга, Трамп провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Згодом голова Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф звинуватив Міністерство юстиції в перешкоджанні передавання в Конгрес скарги інформатора, імовірно, що стосується розмови президента Дональда Трампа з одним із зарубіжних лідерів.  Водночас джерело, знайоме з ситуацією, повідомило Reuters, що в скарзі йдеться про "численні дії" Трампа, а не тільки про телефонну розмову з президентом України.

Телефонна розмова Трампа стосовно України стривожила спецслужби США

Телефонна розмова Трампа стосовно України стривожила спецслужби США

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація