Трамп погодився не вводити нові мита для Китаю з 1 січня

Трамп погодився не вводити нові мита для Китаю з 1 січня

Фото: Reuters

США та Китай дійшли згоди на саміті в Аргентині.

Президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін зустрілися на полях саміту G20 в Аргентині та домовилися не вводити додаткових мит з 1 січня 2019 року. 

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

Лідери держав під час перемовин, які тривали понад дві години, все ж домовилися укласти новий торговий договір за 90 днів. 

"Президент Трамп погодився не підвищувати з 1 січня тарифи на продукцію на суму у 200 млрд дол. від 10% до 25%. Китай погодився закуповувати на поки не встановлену, але досить значну суму сільськогосподарську продукцію, енергоносії, промислову та іншу продукцію США, щоб скоротити торговий дисбаланс", - повідомила прес-служба адміністрації США.

Там додали, що "обидві сторони погодилися докласти зусиль, аби укласти нову угоду протягом наступних 90 днів. Якщо до кінця відведеного часу сторони її не укладуть, то тарифи зростуть з 10% до 25%".

Нагадаємо, що раніше в Китаї звинуватили США у "торговому булінгу" і тому, що це змушує інші країни підлаштовуватися під позицію Штатів через запровадження проти них нових мит. Однак у Пекіні також і запевнили, що в будь-який момент готові сісти за стіл переговорів з приводу торговельних угод, якщо вони будуть ґрунтуватися на взаємній повазі та рівності".

Крім торгової війни, США планували розгорнути на рівні адміністрації широкий наступ на Китай, звинувативши його у ворожій діяльності проти американських компаній, викраденні інтелектуальної власності, кібератаці і втручанні у вибори.

Проте, головний радник президента США Дональда Трампа з питань економіки Лоуренс Кадлоу в інтерв'ю CNBС заявив, що зараз США і Китай відновили переговори про торгівлю на всіх рівнях.

Скасована зустріч: чому Трамп відмовився від переговорів з Путіним

Скасована зустріч: чому Трамп відмовився від переговорів з Путіним

Повʼязані теми:

Наступна публікація