Transparency International  опублікувала прізвища лобістів тютюнових виробників у Раді

Антикорупціонери наголошують, що парламентарі не дають ухвалювати закони, які не на руку компаніям. 

Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International Україна заявила про стійкі зв'язки низки нардепів Верховної Ради з тютюновими компаніями.

Про це заявив виконавчий директор TІ Ярослав Юрчишин.

За даними організації, чотири чинних народних депутати Комітету з питань податкової та митної політики - Ніна Южаніна, Максим Курячий, Михайло Кобцев, Тарас Козак - пов'язані з тютюновими компаніями.  

"У діяльності цих посадовців протягом довгого часу простежується відстоювання інтересів виробників сигарет", - йдеться у повідомленні, яке цитує УНІАН

Юрчишин стверджує, що парламентарі просувають вигідні для тютюнових компаній законодавчі ініціативи та регулювання, активно критикують і нехтують законопроектами, які тютюновим корпораціям не на користь.

"Необхідно мінімізувати втручання тютюнових корпорацій у прийняття державних рішень, важливих для здоров'я нації. Усі домовленості між владою та бізнесом не повинні містити конфлікт інтересів. Це повинні бути не підкилимні контакти, а відкритий діалог за участю громадськості", – наголосив представник Transparency International.

У доповіді антикорупціонерів йдеться, що конфлікт інтересів у податково-тютюновій сфері спостерігається ще з часів керування Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики, а пізніше – ДФС  України Романом Насіровим.

Нагадаємо, раніше правоохоронці повідомили про викриття схеми компанії "Мегаполіс", за якою сигаретний монополіст з Росії Ігор Кесаєв протягом 5 років ухилявся від сплати податків та незаконно виводив мільярди гривень за кордон, у тому числі — для фінансування тероризму на Донбасі.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у всьому пострадянському просторі була створена штучна монополія російського олігарха, а в Україні конкурентний ринок помер ще до 2012 року. 

   

Залиште свій коментар