Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Transparency International закликала Порошенка якомога швидше подати проект про антикорупційний суд

Нема потреби створення додаткової робочої групи для обговорення основних постулатів даного законопроекту, - переконані в громадській організації.

Міжнародна громадська організація Transparency International закликала українського президента Петра Порошенка чимшвидше подати проект про антикорупційний суд.

Про це повідомляє прес-служба організації.

"Transparency International Україна закликає президента України невідкладно подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про створення Вищого антикорупційного суду. Представництво глобальної мережі впевнене, що нема потреби створення додаткової робочої групи для обговорення основних постулатів даного законопроекту", - йдеться у заяві.

ВідеоПрезидент готовий внести до парламенту законопроект про створення Антикорупційного суду

"Організація переконана, що основою для президентського законопроекту повинні стати напрацювання групи експертів із врахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, що були представлені у її висновку 6 листопада, а саме: виняткова юрисдикція щодо справ, які подаються з боку НАБУ і САП; створення незалежної апеляційної палати; кандидати на посади суддів повинні обиратися на відкритому конкурсі за участі міжнародних партнерів; антикорупційні судді мають бути забезпечені винагородою високого розміру та достатнім рівнем безпеки", - також наголошують у організації.

Нагадаємо, Порошенко закликав до негайного створення антикорупційного судового органу.  Своєю чергою, у ЄС виступили за створення в Україні антикорупційної палати замість окремого суду

За словами директора НАБУ Артема Ситника, спеціальний антикорупційний суд може з'явитися в Україні вже 2017 року. Для цього 1 лютого Верховна Рада зареєструвала законопроект про створення антикорупційного суду. Проектом закону пропонується створити Вищий антикорупційний суд з 70 суддів, яким будуть підслідні всі справи НАБУ і САП. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції