Трастовий фонд для Донбасу й права кримських татар. Що Порошенко вже обговорив у Стамбулі

У Туреччині проходить гуманітарний саміт ООН.

Сьогодні, 23 травня президент України Петро Порошенко розпочав робочий візит до Туреччини, де бере участь у Всесвітньому гуманітарному саміті Організації об'єднаних націй. 

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенка супроводжують міністр України з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, народний депутат України Мустафа Джемілєв та народний депутат України, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Президент у Стамбулі вже провів зустрічі з низкою політичних лідерів. Зокрема, він мав розмову із главою Словацької Республіки Андреєм Кіскою, під час якої сторони обговорили практичну допомогу в реформуванні української економіки, а також підтримку Словаччиною рішень керівних органів ЄС щодо впровадження безвізового режиму для громадян України.

Порошенко та Кіска також обговорили активізацію торговельно-економічного співробітництва між двома країнами. Також президент подякував керівництву Словаччини за підтримку позиції України щодо неприпустимості реалізації проекту "Північний потік – 2". Обговорювалися також питання створення Східно-Європейського газового хабу за участю інших країн регіону

У рамках візиту до Туреччини Порошенко також зустрівся із генсеком Ради Європи Турб'єрном Ягландом. З ним президент обговорив порушення прав кримських татар і українців в окупованому Росією Криму, зокрема, згадав й арешт заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Порошенко закликав Раду Європи у зв'язку із цим посилити тиск на Росію. 

Із прем'єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте Порошенко обговорив Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, а також завершення процесу ухвалення Євросоюзом рішення щодо запровадження безвізового режиму для громадян України.

Співрозмовники також окремо обговорили ситуацію на Донбасі й скоординували спільні дії у рамках розслідування катастрофи літака рейсу МН-17, збитого російськими бойовиками у липні 2014 року.

Із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим Порошенко обговорив підготовку візиту до Баку й проведення найближчим часом Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з торгово-економічного співробітництва.

Український президент також виступив під час пленарного засідання Всесвітнього гуманітарного саміту у Стамбулі, на якому зазначив, що Україна розраховує на співпрацю з міжнародними організаціями та партнерами для створення багатостороннього трастового фонду на підтримку реабілітації та зусиль із розбудови миру на Донбасі.

"Колись Україна була гуманітарним донором, а тепер стала одержувачем гуманітарної допомоги. Завдяки цьому драматичному досвіду, ми чітко зрозуміли, що необхідно терміново схвалити нову парадигму для гуманітарної діяльності та посилити міжнародне гуманітарне реагування", - наголосив він.

Він зазначив, що Україна зобов'язується підтримувати політичне лідерство та залучення до врегулювання криз, а також зміцнювати захист цивільних осіб, забезпечити безперешкодне перевезення гуманітарної допомоги постраждалому населенню.

 "В той час як Росія і її довірені особи грубо порушують норми міжнародного права, зокрема гуманітарного права, Україна буде рішуче відстоювати необхідність зміцнення своєчасної і рішучої реакції Ради Безпеки в ситуаціях, коли гуманітарні принципи ігноруються", - наголосив президент. Україна також підтримує ініціативу скликати Світовий форум з запобігання конфліктів до 2020 задля пошуку ефективної співпраці держав-членів ООН у вирішенні криз й зобов'язується завершити будівництво нового саркофагу над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС за підтримки донорів.

"Україна прагне долучитись до зусиль, направлених на реалізацію основних обов'язків Порядку денного для людства та забезпечення кращого майбутнього", - запевнив Порошенко.

Головною метою саміту, який має неофіційну назву "Стамбул – заклик до дій", є консолідація зусиль міжнародного співтовариства з реагування на гуманітарні виклики, зумовлені природними лихами, техногенними катастрофами та збройними конфліктами, з метою зменшення страждань цивільного населення.

Крім представників держав й генерального секретаря ООН, на Саміті будуть присутні глави програм, фондів та спеціалізованих установ системи ООН - Програма розвитку ООН, Світовий банк, МВФ, Всесвітня організація охорони здоров'я, Продовольча та сільськогосподарська організація, Фонд ООН у галузі народонаселення, а також Міжнародної організації з міграції, Міжнародного комітету Червоного Хреста та Міжнародної федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: