Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Треба бути готовими до гіршого сценарію: у МЗС оцінили можливості розширення агресії Росії у вересні

Треба бути готовими до гіршого сценарію: у МЗС оцінили можливості розширення агресії Росії у вересні

На вересень РФ запланувала масштабні навчання, які пов’язують з посиленням активних бойових дій проти України.

Масштабна військова загроза Росії проти України зберігається і, у зв’язку з цим, занепокоєння викликають, зокрема, навчання збройних сил РФ "Кавказ 2020", заплановані на вересень. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Росія продовжує підсилювати військову присутність на окупованих територіях Донбасу та в Криму.

"Будь-які навчання можуть досить швидко перейти в активну фазу бойових дій, тому ризик, однозначно, зростає, і, звичайно, військові це бачать. Нещодавно була заява представника Головного управління розвідки Міністерства оборони, військові чітко розуміють  загрози від таких акцій", - зазначив дипломат.

За словами Боднара, Україна не лише готується до ймовірних наступальних дій у військовому аспекті, а й працює з іноземними партнерами, аби довести, що загроза реальна і нікуди не зникла. І думку про загрози з боку Росії поділяють, зокрема, країни НАТО.

"Ми вже реагуємо, військові - відповідно до своєї компетенції, МЗС - по-своєму, доносячи сигнали до міжнародної спільноти. Ми діємо на упередження і не тільки в плані військової загрози Росії, але і в плані гібридних загроз, інформаційних кампаній, фейк-ньюз тощо та гібридних спроб Росії позбутися санкцій за допомогою міжнародних організацій, про що ми неодноразово говорили в нашій зовнішній комунікації", - наголошує Боднар.

Заступник голови МЗС каже, що серед причин, які можуть спонукати Росію посилити військовий тиск на Україну, - внутрішня нестабільність, що викликана, серед іншого, голосуванням за поправки до Конституції, а також відмова України постачати воду до Криму до моменту деокупації. Саме через те, каже урядовець, із північним сусідом треба бути пильними.

"Нам треба бути готовими до гіршого сценарію, тоді він може не трапитись", - наголосив Боднар.

Нагадаємо, колишньому начальнику Генерального штабу Збройних сил України повідомили про підозру у вчиненні державної зради. Його звинувачують у цілеспрямованому зниженні обороноздатності України, внаслідок чого стало можливим вторгнення Росії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції