Трибунал для Росії: у США обговорюють ініціативу щодо покарання РФ

Трибунал для Росії: у США обговорюють ініціативу щодо покарання РФ

Фото: Pexels

Сполучені Штати Америки беруть участь у міжнародних дискусіях та не виключають можливість реалізації української ініціативи щодо заснування спеціального міжнародного трибуналу для покарання Росії за агресію. проти України.

Про це заявила посол з особливих доручень США у справах глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак, - пише Укрінформ.

«Щодо ідеї трибуналу з питань агресії, то існує низка пропозицій щодо того, як цей трибунал можна створити. Одна з них передбачає можливість укладення двосторонньої угоди між ООН і Україною, яку може схвалити Генеральна Асамблея», - пояснила представниця США.

При цьому на рішення Ради Безпеки ООН в цьому питанні не доводиться сподіватися, бо Росіян як постійний член, очевидно, знову скористується правом вето, щоб уникнути судового переслідування. Тому Україна просуває інші потенційні можливості, у тому числі через Генасамблею ООН.

«Наразі ми в США зосереджені на підтримці чинних установ, які вже діють і, швидше за все, зможуть забезпечити підзвітність в цьому питанні. Але ми продовжуємо розглядати різні пропозиції та спілкуємося з друзями та союзниками, щоб зібрати всі точки зору кожного з цього приводу», - додала посол.

Основні розмови щодо спеціального трибуналу ведуться в ООН, у Нью-Йорку. Але цей процес, вочевидь, відбувається і в європейських столицях.

«Ми бачимо те, що низка сусідніх країн, у тому числі країни Балтії, цілком підтримують це», - пояснила дипломат.

За її словами, деякі з потужних європейських держав є більш обережними та продовжують розглядати різні пропозиції й обмірковувати деякі правові та політичні питання.

Зараз тривають дискусії.

«Зрештою, я впевнена, що вони призведуть до певного просування вперед», - резюмувала посол.

Трибунал для Росії

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Європейський Союз створити Спеціальний трибунал за агресію Росії щодо України

Також Нідерланди підтримали створення спецтрибуналу для Путіна

Читайте також:

Трибунал над Путіним, сексуальні злочини росіян і число загиблих українців - Андрій Костін

Трибунал над Путіним, сексуальні злочини росіян і число загиблих українців - Андрій Костін

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація