Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тріумф та падіння Арсенія Яценюка. Як рекордна підтримка прем'єра змінилася тотальною критикою

Голова уряду висловив сподівання, що наступники продовжать започатковані ним реформи. 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк таки оголосив про свою відставку. Судячи з усього, саме сьогодні, 10 квітня, в офіційних і таємних домовленостях двох найбільших парламентських сил поставлені всі крапки, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Які гарантії надали один одному "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" - не відомо. Як не відомо і те, наскільки вистачить дружби у двох заклятих партнерів. Ми можемо лише простежити визначальні моменти на шляху Яценюка від часу призначення його головою уряду.

Буремні дні лютого 2014 року. Після перемоги Революції гідності і в умовах вакууму у владі Верховна рада розглянула кандидатуру Арсенія Яценюка на посаду прем'єр-міністра. Сам він себе і майбутній Кабмін назвав урядом політичних камікадзе.

"Я не обіцяю покращення ні сьогодні, ні завтра. Сьогодні наше основне завдання - стабілізація ситуації в державі", - заявив тоді Яценюк.

Відео Арсеній Яценюк оголосив про свою відставку

Депутати проголосували і дали добро Яценюкові рекордною кількістю голосів - 371 депутат висловився "за".

Після виборів до парламенту в листопаді 2014 року демократичні сили створюють коаліцію - і на посаду прем'єра Петро Порошенко вносить кандидатуру Арсенія Яценюка. Президент і прем'єр заявляють про спільну відповідальність і протягують один одному руки.

Далі формують уряд, який тоді називали "технократів". Туди увійшли "варяги" - іноземці, які отримали українське громадянство. Усі заявили про готовність проводити реформи.

Але на початку вже цього року, саме їх відсутність президент називає причиною, через яку треба змінити уряд. Політична парламентська криза розгорілась. "Кабмін чимало зробив, але суспільство вирішило і відмовило в довірі", - заявив Порошенко у лютому 2016 року.

В Раді збирали підписи за відставку уряду Яценюка, мовляв, той зупинився і лише тримається за крісло. У лютому парламент заслухав звіт Кабміну і визнав його роботу незадовільною. Прем'єр-міністр попросив проголосувати і за відставку: "Прошу поставити резолюцію недовіри уряду на голосування. Ми з честю і гідністю передамо уряд новому прем'єру".

Та результат голосування ошелешив - 194 голоси "за", відставки не буде. І чинний Кабмін працюватиме щонайменше до осені.

Члени коаліції закликали Арсенія Яценюка просто піти у відставку або тотально оновити уряд. Крісло прем'єра починають пророкувати міністру фінансів Наталі Яресько. Однак потім проявляється претендент номер один - спікер Володими Гройсман - відданий "Блоку Петра Порошенка".

І сьогодні Яценюк звернувся до країни. Він запевнив, що залишив за собою, боєздатну і забезпечену армію, наповнив порожню казну грошима, повністю вилікував країну від російської газової голки і вірить, що наступники продовжать започатковані ним реформи. А сьогодні він іде.

Відео Яценюк оголосив про відставку з посади прем'єра. Відеозвернення

У віторок - 12 квітня - відповідне подання буде внесено на розгляд Верховної Ради.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції