Триває відбір керівництва Держбюро розслідувань, яке займатиметься "захистками" серед правоохоронців

Посадовців обирають із 49 кандидатів.

Розпочався другий етап відбору на посаду директора Державного бюро розслідувань та двох його заступників. Тиждень тому кандидати демонстрували знання законодавства, тепер – логіку, математичне та абстрактне мислення. До сьогоднішніх іспитів дійшли 49 претендентів. Потім будуть співбесіда і перевірка на поліграфі.

Державне бюро розслідувань – це фактично остання ланка у формуванні антикорупційної системи України. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Державне бюро розслідувань могло з'явитися ще 2012 року. Тоді його прописали в Кримінально-процесуальному кодексі. І міжнародна спільнота наполягала. Та відбір претендентів почався лише зараз. ДБР перебере на себе слідчі функції, які зараз виконує прокуратура і частково СБУ. Це передусім розслідування злочинів самих правоохоронних органів – поліції, прокуратури та суддів.

На посаду директора бюро і двох заступників претендують досвідчені адвокати, прокурори найвищих рангів і навіть професори юридичних вишів.

Голова відбірної комісії дає останні поради і випроваджує кандидатів за комп'ютери. Щоправда, тест – за зачиненими дверима. Юристи мають розв'язати задачі на логіку і мислення. Пройдуть це, далі – співбесіда, детектор брехні та оцінка лідерських навичок. Усіх причетних до корупції відсіяли ще до тестів, запевняє керівник комісії Роман Майданик.

Після того, як назвуть ім'я директора Державного бюро розслідувань та двох його заступників, почнуть формуватися регіональні представництва. Це близько 1,5 тисячі оперативників, слідчих, представників апарату. В ідеалі, бюро має запрацювати з 1 січня 2017 року.

Станіслав Фещенко

ВідеоРозпочався другий етап відбору на посаду директора Державного бюро розслідувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: