Трохи більше 10% українців поділяють думку Путіна про "один народ з росіянами" - опитування

Трохи більше 10% українців поділяють думку Путіна про "один народ з росіянами" - опитування

Фото: Associated Press

Серед тих, хто згоден з цією тезою - більше представників найстаршої вікової групи.

Лише 12,5% громадян України згодні з думкою президента РФ Володимира Путіна про те, що жодної історичної основи для уявлень про окремий від російського український народ не було і не могло бути, а виокремлення українців і білорусів як окремих народів було результатом радянської національної політики. Не згодні 70% опитаних, 17% не визначилися.

Про це свідчать результати опитування, яке проводилося соціологічною службою Центру Разумкова наприкінці липня – на початку серпня 2021 року.

Респонденти мали дати свою оцінку щодо головних тез нещодавно опублікованої пропагандистської статті президента Росії Володимира Путіна  "Про історичну єдність росіян та українців".

Більшість жителів усіх регіонів України висловлюють незгоду з тезою про нібито "один народ з росіянами". Не згодні з цією тезою 52% опитаних на Сході країни (згодні лише 22% жителів цього регіону), на Півдні - відповідно 59% і 19%,  у Центральному регіоні - відповідно 74% і 12%,  у Західному регіоні - відповідно 90% і 0,4%.

Серед тих, хто згоден з цією тезою - переважно представники найстаршої (60 і більше років) вікової групи (серед них згодні 16%, тоді як серед тих, кому менше 40 років -10%).

Також частка тих, хто згоден зі словами Путіна, вища серед етнічних росіян-громадян України порівняно з етнічними українцями (згодні відповідно 30% і 11%), однак і серед етнічних росіян переважає незгода з ними (не згодні серед них 49%, серед етнічних українців – 72,5%).

Серед українськомовних респондентів (тих, що спілкуються вдома українською мовою) поділяють позицію Путіна з цього питання 7%, серед російськомовних – 21%, і в обох зазначених групах більшість (відповідно 81% і 55%) її не поділяють.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 12 липня у продовження своєї тези, висловленої під час недавньої "Прямої лінії" про те, що “росіяни та українці – один народ”, опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами, в якій містяться ключові твердження із “методичок” російської пропаганди. Подробиці  пропагандистської статті Путіна читайте за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Наступна публікація