Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ТСН пригадала, як кандидати "йшли" до дебатів на стадіоні

Поки заходитимуть люди ще до дебатів на «Олімпійському» триватиме концерт

Цьогорічні дебати кандидатів у президенти безпрецедентні: формат цього двобою  не регулюється жодною постановою, його затверджували самі штаби кандидатів у президенти, йдеться в спецвипуску ТСН.

Відомо що ведучими дебатів будуть Андрій  Куликов, запропонований штабом Порошенка, та Олена Фроляк від штабу Володимира Зеленського. Обидвоє - ведучі каналу  ICTV. Почати мають із жеребкування, попередньо відомо, що кидатимуть монетку на "Орел" та "Реша".

Схема запитань і відповідей має свій регламент прописаний до хвилини. Так, дебати  розпочнуться з промови кожного з кандидатів, на які їм відведено по 5 хвилин. Далі кожен з кандидатів має відповісти на 3 запитання від модераторів. Кожному кандидату виділяють по 1 хвилині на своє запитання, а на відповідь кандидатам дають по 5 хвилин.

Поки заходитимуть люди ще до дебатів на «Олімпійському» триватиме концерт. Заплановані виступи трьох артистів від кожного кандидата по черзі. 

Зараз на стадіоні дві сцени, окремо для кожного з кандидатів, трибуни поділені впоперек і жодної символіки. Але ще три тижні тому подібний сценарій дебатів взагалі видавався неможливим. Хід класичної для України виборчої кампанії перевернула всього одна хвилина відеозвернення кандидата Зеленського, де він запропонував дебати на «Олімпіському». Чинний президент Петро Порошенко відповів вже за кілька годин «Стадіон так стадіон, чекаю на вас Володимир Олександрович», - заявив Порошенко у своєму відео. 

ВідеоЗ десяток вулиць у середмісті столиці будуть перекриті до 22-ї години

Серед них Велика Васильківська, вулиця Жилянська, Шота Руставелі, Саксаганського та Еспланадна. Зі змінами курсуватиме також громадський транспорт. Окрім перекриття вулиць, також зміниться графік роботи метро.  

З десяток вулиць у середмісті столиці будуть перекриті до 22-ї години

І гучний старт в короткому спринті за голосами розпочався! Початок забігу, і вони рушили здавати аналізи. В один день, але нарізно. До головної арени країни дістався  лише Петро Порошенко. Зеленський звернув з траєкторії і рушив до приватної клініки.

Хто кого наздоганяє ще довго залишатиметься загадкою і для самих опонентів, і для їх сторонників. Та й дата кульмінації, власне дебатів - головна інтрига цієї кампанії.  «Порошенко підтверджує свою участь на НСК «Олімпійському» саме 14 квітня», - заявляли представники Порошенка.

«Ми не міняємо своїх рішень. По-перше обидва кандидати погодились на дату 19 квітня», - відповідали їм у штабі Зеленського.

І поки штаби сперечалися, самі кандидати намагалися сподобатись виборцям. Петро Порошенко в телеграм каналі перейшов на молодіжний сленг, провів зустріч з громадськими активістами, де визнав помилки комунікації і кадрової політики, ухвалив низку рішень. Володимир Зеленський в цей час намагався переконати своїх прихильників у власній серйозності, але сам на люди намагався не виходити - продовжував викладивати відеозвернення, а на прямі ефіри відряджав представників штабу.   

За лаштунками в цей час напружено працювали політтехнологи. В мережі з’являлися ремейки політичних роликів, де збивають  Зеленського вантажівкою і різні версії агітаційних плакатів, де Порошенко виходить з кадру. Здавалося, ця кампанія вже без кордонів. Забіг перетворився на гладіаторський бій, де переможцем вийде лише один, за будь-якої ціни. Утім, почути перше схрещення мечів за майже три місяці кампанії вдалося лише в телеефірі «Права на владу». Петро Порошенко запросив опонента до студії, Володимир Зеленський вийшов на телефонний зв’язок. Далі емоційне обговорення часу і місця проведення дебатів.

Петро Порошенко, як і анонсував, прийшов на дебати 14 квітня. Його опонент там так і не з’явився. Політична дискусія перетворилась на мітінг та прес-конференцію для журналістів. «Якщо ти ховаєшся, мені це не тільки як президенту, а як громадянину, мені це не подобається. Президент має бути реальний, а не віртуальний», - заявляв чинний президент.

ВідеоБіля "Олімпійського" збираються прихильники обох кандидатів у президенти

Яка ситуація навколо НСК "Олімпійський" у ці хвилини - наскільки багато людей уже прийшло, яка довжина черг на вході, і чи спокійно все відбувається – у сюжеті.  

Біля "Олімпійського" збираються прихильники обох кандидатів у президенти

Порошенко уже в самій чаші стадіону серед прихільників, родини і тілоохоронців бере мегафон в руки і закликає опонента таки прийти. І саме на стадіоні чинний президент все ще наголошує - справжні дебати мають відбутися на «Суспільному». Зеленський стоїть на своєму: стадіон. На початку цього тижня - нове відеопослання. «Зараз нові умови команди президента. Ось ми встановлюємо сцену, ось вони хочу собі сцену, де ви бачили таке у світі - дебати на двох сценах», - дивувався Зеленський.

Цей стадіон для двох і ще 60 тисяч представники кандидатів хоч і погодили, навіть підписали договір, але ніяк не могли домовитись по деталях: як розсаджувати глядачів, хто має проводити дебати, хто їх буде транслювати і врешті скільки буде сцен? Чим ближче до дня Х - тим більше інтриг навколо. Ось версія Володимира Зеленського: «Команда президента відтягувала цей момент щоденно, змінюючи нам умови. Вони підписували цей контракт і кажуть, послухайте, у вас же не написано, що одна сцена, ми ставимо сцену другу. Далі найстрашніше -вони ділять людей, саме фан-зону, бо президент боїться, що там будуть люди, які не будуть йому аплодувати».

Чому їх дві, пояснили в штабі Петра Порошенка: «Сцени встановили дві, тому що з міркувань безпеки було прийнято рішення розділити фан-зону. Давайте бути об’єктивними – ми всі трішки наелектризовані і загрози безпеці на дебатах будуть очевидно не меншими, ніж вони там бувають під час футбольного матчу».

Квитки на арену почали розповсюджувати обидва штаби. По одній копійці заплатили прихильники Зеленьського. В них третина місць на трибунах. Стільки ж місць відведено для сторонників Порошенка, їх пускатимуть за запрошеннями. Решта місць передбачена для тих, хто ще не визначився.

Залиште свій коментар

Вибір редакції