Турчинов пояснив, чому не балотувався на посаду президента у 2014 році

Турчинов пояснив, чому не балотувався на посаду президента у 2014 році

Фото: УНІАН

За словами секретаря РНБО, однією з причин був брак часу.

Секретар РНБО Олександр Турчинов не висував свою кандидатуру на посаду президента після Революції Гідності через брак часу.

Про це він заявив в інтерв'ю "Цензор.нет".

"У мене стільки було справ, таке неймовірне навантаження, що навіть думати про це не було часу. Я і так тоді практично жив у кабінеті. З Києва виїжджав тільки на передову на фронт під час найважчих моментів протистояння початку війни. Яке ще там висунення... Моє завдання було провести президентські вибори чесно і прозоро, щоб весь світ їх визнав. Необхідно було організувати повноцінний виборчий процес в стислі терміни", - наголосив він.

За словами Турчинова, це було складне завдання, адже на всіх рівнях був саботаж.

"Багато хто не вірив, що нам вдасться утримати ситуацію і навести лад. Вони реально чекали на повернення своїх старих господарів, думаючи, що росіяни прийдуть, всіх розженуть, Янукович повернеться, а ми тут на місці не засвітилися... Сиділи і вичікували, тихо саботували... Все це треба було зламати, всіх змусити працювати", - згадує секретар РНБО.

Окрім цього, Турчинов зазначив, що на тлі величезної кількості колосальних проблем, відсутності ресурсів і кадрового дефіциту потрібно було укомплектувати новостворену Національну гвардію, запустити роботу контррозвідки і розвідки, реанімувати армію, озброїти, одягнути, нагодувати, навчити воювати...

"А ворог не чекав, він наступав. Тоді я звернувся до справжніх патріотів із закликом не чекати мобілізаційних повісток, а йти в добровольчі батальйони. Почалося масове формування добробатів. Добровольці і волонтери, прийнявши на себе весь тягар війни, дали нам тоді можливість вистояти і підготувати основні сили", - додав він.

До того ж колишній виконувач обов'язків президента запевнив, що у нього практично не було політичної підтримки.

"У людей був реальний страх війни, їх до глибини душі діставали проблеми і поразки того часу. Щоб не провокувати масову паніку і психоз, я не міг говорити публічно про реальний стан справ, про масове мародерство, боягузтво і зради. Я говорив тільки про мужність наших воїнів і про армію, готову захистити країну, а весь негатив брав на себе. У той час диванні "генерали", герої інтернету і ура-патріоти разом із російською інформаційною агентурою пропонували мене повісити на Майдані. І в соціальних мережах цю ідею активно підтримували. Тоді виникло безапеляційне кліше "здача Криму", яке і зараз мої закляті "друзі" намагаються активно експлуатувати", - розповів Турчинов.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО заявив, що ЗСУ можуть повністю звільнити Донбас за місяць. Бої під Авдіївкою показали, що Україна сильніша, вважає силовик.

Повʼязані теми:

Наступна публікація