Турчинов – росіянам: Закінчилися часи прогулянок, будете заходити до європейської країни

Турчинов – росіянам: Закінчилися часи прогулянок, будете заходити до європейської країни

Фото: УНІАН

Україна споруджує "європейський вал" на кордонах із РФ.

Росіян мають пускати в Україну лише з біометричними паспортами, вважає секретар РНБО Олександр Турчинов. Уже наступного тижня прикордонна служба має підрахувати, скільки обладнання треба закупити, щоб на всіх пунктах пропуску могли зчитувати відбитки пальців та сітківку ока, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свою заяву Турчинов зробив на Харківщині, відкриваючи новий прикордонний відділ "Тополі", який контролюватиме близько 40 кілометрів кордону із Росією, де діють залізничний та автомобільний пункти пропуску.

На Харківщині створили новий відділ, що контролюватиме 40 кілометрів кордону з Росією

На Харківщині створили новий відділ, що контролюватиме 40 кілометрів кордону з Росією

Відділ обладнали в рамках проекту "Стіна". Проект досі гальмує без необхідного фінансування, але урядовці сподіваються, що до кінця року таки зможуть завершити всі роботи бодай на харківській ділянці. "Проектом бюджету, коригування бюджету, котрий учора затвердив парламент, додатково передбачається ще 300 мільйонів. Це дозволить харківську ділянку кордону забезпечити інтелектуальними вишками, інженерними облаштуваннями – так, щоби ані один метр кордону не був без контролю прикордонників", - пояснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Його підтримав і секретар РНБО. "Фактично, тут починається кордон цивілізованої Європи. Він повинен бути надійно захищений, технічно обладнаний. Він повинен бути реальним європейським валом, через який вони не зможуть пройти. Все, закінчились часи, коли вони могли тут гуляти. Будете заходити до європейської країни", - попередив Турчинов.

Повʼязані теми:

Наступна публікація