Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Турчинов розповів, чому під час анексії Криму збрехав про наявність в України сильної армії

Секретар РНБО дав свідчення в суді.

Чотири роки тому під час анексії Росією Криму нинішній секретар РНБО, а тодішній виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов збрехав про наявність в України сильної армії для захисту півострова, аби заспокоїти громадян.

Про це Турчинов сьогодні, 15 лютого, зізнався в Оболонському суді Києва, де слухається справа про держзраду екс-президента і втікача Віктора Януковича, пише "Українська правда".

"Після того, як в країні розпочалась російська агресія, після того, як російські війська почали захоплювати військові частини, почались сепаратистські заколоти в різних регіонах, в країні була паніка", - сказав Турчинов.

Він зазначив, що треба було щось негайно робити, щоб паніка в Україні не переросла "в хаос і безлад".

"Я знав, що буде багато диванних героїв, які будуть розповідати, що можна було зробити якось інакше… Але я змушений був говорити, що є армія, яка захистить народ. Я ж не міг вийти і сказати перед усіма, що у нас нічого немає, а ви всі - беззахисні" – відповів на своє виправдання Турчинов.

Посадовець повністю усвідомлював відповідальність за сказане і усвідомлено взяв на себе цю відповідальність:

"Під присягою я тоді ніяких заяв не робив. Обов'язок захистити Україну був важливіший, ніж будь-які розмови".

Турчинов додав, що якщо захисник Януковича вважає, що він робить чи робив щось незаконне, то може подати на нього до суду.

Зазначимо, що під час засідання Турчинов також повідомив, що Росія у 2014 році готувала вторгнення на материкову частину України, а також заперечив, що життю Віктора Януковича щось загрожувало.      

ВідеоТурчинов у суді по справі Януковича прокоментував загарбання Криму Росією

Турчинов заявив, що армія була у плачевному стані, а загроза повномасштабного вторгнення Росії реальною. Саме тому відстоювати Крим силою було неможливо. Свідчення давав також Михайло Коваль, який у 2014 році виконував обов'язки Міністра оборони.

Турчинов у суді по справі Януковича прокоментував загарбання Криму Росією

  

Залиште свій коментар

Вибір редакції