Турчинов сподівається на внесення до Ради закону про деокупацію Донбасу в вересні

Порошенко доручив провести консультації щодо документу із західними партнерами.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов сподівається на внесення в Раду закон про деокупацію Донбасу вже у вересні.

Про це він повідомив за підсумками засідання РНБО.

Зокрема, він повідомив, що закон "Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей" був розроблений апаратом РНБО разом із фахівцями, експертами та депутатами.

Турчинов підкрселив, що документ готовий, але є рішення президента Петра Порошенка, яке реалізоване на засіданні РНБО, щодо проведення консультацій стосовно закону із країнами-учасницями "Нормандського формату" та партнерами з НАТО.

Турчинов додав, що доручення вже отримали МЗС та Адміністрація президента.

"Я сподіваюсь, що після відповідних консультацій на початку вересня закон буде внесений до ВРУ. Зрозуміло, що цей тиждень сесійний останній і технологічно неможливо протягом нього розглянути у першому і другому читаннях цей закон, який я вважаю дуже важливим для безпеки нашої країни", - сказав він.

Нагадаємо, Парубій озвучив основні принципи законопроекту про деокупацію ДонбасуЗаконопроект про деокупацію окремих районів Донецької та Луганської областей дозволить використовувати всі військові підрозділи без обмеження демократичних процедур та визнає території ОРДЛО окупованими.

На його думку, це допоможе створити законодавчу базу, яка би дозволила використовувати всі силові підрозділи без обмеження демократичних процедур.

За словами Парубія, передбачено створення єдиного оперативного штабу, який має управляти не тільки всіма військовими підрозділами, силовими, сектором безпеки, а й місцевими військово-цивільними адміністраціями. 

ВідеоНа закритому засіданні РНБО обговорюють закон про реінтеграцію Донбасу

Залиште свій коментар