Турчинов відверто пояснив, чому ЄС відтягує безвізовий режим для України

На думку голови РНБО, мова насправді не про антикорупційні закони.

Україна має небагато шансів отримати безвізовий режим із ЄС у 2016 році. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Отримати цього року безвізовий режим шанси невеликі, але вони є. Але давайте говорити чесно, Європа побоюється більше не якихось нюансів і нестикувань у нашому законодавстві, а посилення міграційного потоку, особливо за рахунок величезної кількості переміщених осіб, людей, які втратили свої домівки на окупованій території", - сказав він.

Турчинов наголосив на тому, що реальний страх багатьох європейських політиків – це півтора мільйони внутрішніх переселенців в Україні, більшість з яких не мають житла і роботи. Європейці побоюються, що ці люди не мають, чого втрачати, тому шукатимуть кращої долі в ЄС. Саме тому, вважає голова РНБО, "домашнє завдання" для України щораз ускладнюється, а надання безвізового режиму – відкладається.

"Я переконаний, що Україна готова виконати будь-які завдання, особливо в питаннях боротьби з корупцією, де треба демонструвати реальні дії, а не проводити дискусії. Думаю, що в питаннях законодавчого забезпечення реформ, прозорості влади та відповідальності Україна рухатиметься вперед незалежно від того, коли у нас буде безвізовий режим. Це наші проблеми – за нас їх ніхто не вирішить", - заявив він.

Водночас політик висловив переконання, що ЄС має з більшим розумінням ставитися до України.

"Адже Україна зупинила агресора, який рухався не на схід, а на захід. Україна прийняла на себе удар, незважаючи на те, що мала міжнародні гарантії своєї безпеки. І наші громадяни героїчно, ціною багатьох життів захистили свій європейський вибір. Підтримка України, я вважаю, – це не лише моральний обов'язок наших партнерів. Європі потрібна Україна не менше, ніж Україні потрібна Європа. Інша річ, що не всі європейські політики усвідомили, що Україна – це та країна, яка здатна захистити не лише себе!", - наголосив Турчинов.

"Ми ж воюємо не лише за нашу свободу, ми воюємо за те, щоб припинилося руйнування системи колективної безпеки в Європі, щоб відновилися європейські кордони, щоб не було можливості силою та зброєю впливати на міжнародні процеси", - додав він.

Напередодні спікер Верховної Ради Володимир Гройсман висловив переконання, що  Україна отримає безвізовий режим з Європейським Союзом у 2016 році. Однак днем раніше посол республіки Польща в Україні Генрік Літвін припустив, що цьогоріч можливе тільки позитивне рішення на офіційному рівні, а саме запровадження відбудеться, найвірогідніше, вже у 2017 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: