Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Турчинов вважає, що Україна повертає собі позиції ракетної держави

Зміни у конструкції ракети-носія дозволили істотно підвищити її енергетичні можливості та економічну ефективність.

Секретар РНБО Олександр Турчинов схвально відгукнувся про успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus із українським першим ступенем.

Про це йдеться на сайті РНБО.

Останні півтора року українські спеціалісти працювали над модернізацією першого ступеню ракети-носія Antares, адаптуючи його до нового двигуна. Рішення про заміну російського двигуна, який раніше використовувався в ракеті, було прийнято у 2014 році, після того як ракета-носій через проблеми із російським двигуном вибухнула у лічені секунди після старту.

"Перед українськими спеціалістами-ракетниками стояло унікальне завдання: в найкоротші строки забезпечити адаптацію нового двигуна до ракети, спроектованої під зовсім інший двигун і їм це вдалося", - зауважив Турчинов.

На його думку, Україна повертає собі позиції ракетної держави, швидкими темпами відновлюючи стратегічні позиції в ракетобудуванні.

"Ми створюємо сучасні військово-ракетні комплекси як для захисту нашої держави, так і найсучасніші ракетні системи для освоєння мирного космосу", - резюмував секретар РНБО.

Нагадаємо, що раніше у центрі космічних польотів на острові Уоллопс (США) відбулися наземні випробування ракета-носія Antares, перша ступінь якої розроблена українським КБ "Південне".

Ракету, призначену для доставки на космічну станцію вантажів масою до 6 800 кг, розробила американська компанія Orbital Sciences Corporation. А першу сходинку для Antares створили українці. Основну конструкцію розробили в КБ "Південне" і виготовили на Південному машинобудівному заводі в м. Дніпро.

Відео У США провели запуск ракети "Антарес", яка частково була розроблена в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції