Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Тягне на кримінал": заступник голови МЗС "пройшовся" по антиукраїнській заяві спікера "Держдуми"

Дипломат навів факти утисків у Росії та закликав правоохоронців дати оцінку погрозам кремлівського політика.

Росія вкотре намагається розіграти "національне питання" в Україні. Так прокоментував заяву голови нелегітимної через проведення виборів у Криму Держдуми РФ В’ячеслава Володіна заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Росія вкотре намагається розіграти "національне питання" в Україні ЗМІ РФ поширили заяву голови Держдуми РФ В.Володіна...

Опубліковано Vasyl Bodnar Неділя, 1 грудня 2019 р.

Свій коментар до слів російського політика дипломат залишив у фейсбуку. Заяву Володіна він назвав "класичним набором штампів, упередженостей та маніпуляцій" кремлівської пропаганди. Боднар звернув увагу на те, що саме формулювання "малі народи" не є властивим українським реаліям. "Всі народи, етноси, етнічні групи є абсолютно рівними в своїх правах, користуються однаковими гарантіями захисту. Натомість у Росії домінує подібний дискримінаційний поділ на т.зв. "великі" та "малі" народи з, відповідно, "великими" та "малими" правами", - зауважив представник МЗС.

Фотогалерея У Москві поліція розігнала пікет, організований на захист кримський татар (3 фото)

На його думку "провокаційні формулювання і тон заяви спрямовані проти територіальної цілісності України та вкладаються в логіку продовження гібридної агресії РФ проти нашої держави". Боднар наголосив, що права національних меншин в Україні цілком забезпечені, на відміну від Росії, де немає жодної школи з українською мовою викладання на багатомільйонну українську громаду, закрито єдину бібліотеку, заборонено чимало українських організацій. "Окрім того, російські окупанти системно знищують українську та кримськотатарську освіту на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Автономній Республіці Крим. За майже 6 років окупації у 76 (!) разів зменшилася кількість учнів у Криму, які навчалися української мовою: з 13 тисяч учнів залишилося всього лише 172 учні", - наголосив Боднар.

У цьому контексті дипломат також згадав про "майже повне винищення мережі церковних інституцій помісної Православної Церкви України" у Криму та в ОРДЛО. "Таким чином, справжня мета заяви Володіна – це відволікти увагу світової громадськості від політики утисків і залякування Кремля на тимчасово окупованих територіях України, а також в середині Росії. Треба, щоб правоохоронні органи України вивчили зазначені висловлювання російського чиновника на предмет порушення законодавства України. На мою думку, тягне на кримінал!" – підсумував заступник міністра.

Як повідомлялося, напередодні Володін пригрозив Україні "відділенням кількох областей". Таку заяву оприлюднено на офіційному сайті так званої Держдуми. У відповідь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав Володіна "дурнем". На думку українця, такі заяви росіянина вкотре демонструють, що насправді приховується під кремлівськими ідеологемами про "єдиний народ" і "руський мір".

Відео Путін висловив антиукраїнську тезу про немовлят на сніданок

На міжнародному бізнес-форумі в Москві Путін виголосив одразу кілька скандальних заяв, а особливим цинізмом відзначився, коли коментував захоплення українських кораблів у Керченській протоці. Чи зрозуміли жарти Путіна – далі у сюжеті.

Путін висловив антиукраїнську тезу про немовлят на сніданок

Залиште свій коментар

Вибір редакції