У Байдена розглядають сім країн для зустрічі з Путіним - Politico

У Байдена розглядають сім країн для зустрічі з Путіним - Politico

Associated Press

Серед варіантів розглядають також Словенію та Азербайджан.

Запланована зустріч президентів США й Росії може відбутися в одній із країн Західної або Центральної Європи.

Про це 5 травня пише Politico із посиланням на колишніх високопоставлених чиновників американської адміністрації.

США хочуть організувати зустріч в країнах, які вважають "насправді нейтральними".

"Наразі деякі європейські уряди запропонували свої столиці в якості потенційних місць для проведення (саміту – ред.). До цього переліку входить тріо країн, які зазвичай приймають такі зустрічі: Швейцарія, Фінляндія й Австрія",- зауважується в публікації.

Водночас, колишні американські чиновники та аналітики заявляють, що не слід виключати й інші столиці. Серед них - Рейк'явік (Ісландія), Прага (Чехія), Любляна (Словенія) та навіть Баку (Азербайджан).

Причому, найменш вірогідним варіантом вважається Гельсінкі (Фінляндія) – з огляду на зустріч у 2018 році Трампа з Путіним. Тоді американський президент публічно намагався догодити кремлівському лідеру й підтримав його заперечення, що Росія начебто не втручалася у вибори в США. Ця заява викликала широкий резонанс, і наступного дня Трамп був вимушений виправдовуватися перед пресою.

"Якщо метою адміністрації Байдена полягає в тому, щоби переконатись, що Росія розуміє фундаментальне несхвалення її поведінки з боку США, то організатори думатимуть над тим, як у контексті історії розглядатиметься кожний аспект, включно місцем проведення", - прокоментувала процес вибору колишня співробітниця Ради нацбезпеки Білого дому Джулія Фрілендер.

Як повідомлялося, президенти США та Росії поговорили телефоном. Сайти глав держав виклали свою інтерпретацію розмови. На кремлівському відзначають, що головною темою були двосторонні стосунки, контроль за озброєннями, проблеми клімату і ситуація в Афганістані та Ірані. Свій звіт про розмову Джо Байдена та Володимира Путіна виклав і Білий Дім. З нього, зокрема, випливає, що тема України у ньому одна із найвагоміших. 

Новини світу: де і коли можуть зустрітися Байден з Путіним

Новини світу: де і коли можуть зустрітися Байден з Путіним