У Берліні Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром: що обговорили

У Берліні Зеленський зустрівся зі Штайнмаєром: що обговорили

Фото: president.gov.ua

Сьогодні український президент ще зустрінеться із міністеркою оборони Аннаґрет Крамп-Карренбауер та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Перебуваючи з робочим візитом у Німеччині, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Про це у понеділок, 12 липня повідомляє пресслужба президента.

"Співрозмовники приділили увагу безпековій ситуації на сході України. Володимир Зеленський зазначив, що наша країна робить усе можливе для мирного врегулювання на Донбасі. Також президенти говорили про прагнення України стати членом Європейського Союзу й НАТО та про шлях реалізації цієї мети. Прогрес України у здійсненні реформ та здобутки в захисті спільних європейських цінностей засвідчують готовність нашої держави до повноправного приєднання до європейської та євроатлантичної спільнот", - йдеться в повідомленні.

Крім того, сторони обмінялися думками щодо прогресу у втіленні ключових реформ в Україні, зокрема у сферах судочинства та боротьби з корупцією.

"Окремо глава держави розповів Федеральному президенту Німеччини про антиолігархічний законопроєкт, запропонований Володимиром Зеленським. Було зазначено, що реалізація положень цього акта разом з іншими законодавчими новаціями забезпечить розділення великого бізнесу та політики в Україні", - повідомила пресслужба глави держави.

Зі свого боку Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що цей закон має забезпечити більше прозорості та покращить бізнес-клімат в Україні, і німецькі підприємці будуть більш зацікавлені інвестувати в Україну.

Також Володимир Зеленський поінформував німецького колегу про поточну ситуацію з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Він наголосив на важливості подальшої практичної підтримки з боку Європейського Союзу, зокрема Німеччини, у забезпеченні вакцинами населення України.

Під час зустрічі також було наголошено на важливості питання збереження історичної пам'яті та відновлення історичної справедливості, чим активно займаються в обох країнах.

Нагадаємо:

  • Сьогодні український президент ще зустрінеться із міністеркою оборони Аннаґрет Крамп-Карренбауер. І основний пункт візиту запланований на вечір. Так, о 19:30 за Києвом президент України має прибути до відомства канцлерки. Меркель зустріне Зеленського на ґанку, після цього запланована бесіда віч-на-віч. Попередньо на розмову сам на сам Зеленського і Меркель відвели 20 хвилин. Після чого буде прескоференція і розмову продовжать за вечерею.
  • Темами переговорів Зеленського з Меркель 12 липня у Берліні, зокрема, стануть ситуація на Донбасі та спорудження російського газопроводу "Північний потік-2" до Європи в обхід України.

Новини світу: візит Зеленського до Берліну – що відомо про зустріч з Меркель

Новини світу: візит Зеленського до Берліну – що відомо про зустріч з Меркель

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація