У Білому домі запевнили, що торгівля з Китаєм і Росією не перешкодить США відповідати на їх кібератаки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білому домі запевнили, що торгівля з Китаєм і Росією не перешкодить США відповідати на їх кібератаки

Associated Press

У США викрили понад 50 тактик, які застосовувалися за підтримці держави китайськими хакерами.

США заявили, що залишає за собою право на додаткові дії у відповідь після хакерських атак Китаю.

Про це сказала на брифінгу прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі, — пише Укрінформ.

"Зусиллями Агентства нацбезпеки, Агентства кібербезпеки і захисту інфраструктури, а також ФБР ми викрили понад 50 тактик, прийомів і процедур, що застосовувалися — за підтримки держави — китайськими хакерами, які атакували мережі в США і союзних країнах", — зауважила Дженніфер Псакі.

Вона додала, що торгові операції з КНР і Росією не будуть стримувати відповідь США.

"Ми не дозволяємо будь-яким економічним чи інших обставин заважати нам діяти у відповідь, коли це виправдано. Крім того, ми залишаємо за собою можливість вживати додаткових заходів, якщо це обґрунтовано", — пояснила прессекретар Білого дому.

Вона також підкреслила, що адміністрація Байдена дуже серйозно сприймає дії в кіберпросторі проти країни і проти підприємств приватного сектора.

Слід зауважити, що Байден переговорив телефоном з російським президентом Володимиром Путіним. Під час бесіди вони говорили, зокрема, про кібератаки на критичні об'єкти інфраструктури США. Американський лідер вимагає, щоб Кремль вжив заходів щодо припинення діяльності хакерів, які діють на території РФ. Він зазначив, що Вашингтон буде вживати всіх необхідних заходів для захисту своїх громадян і інфраструктури від кіберзлочинів.

Нагадаємо, на початку липня кібератака, здійснена пов'язаними з Росією хакерами, торкнулася більше тисячі компаній в 17 країнах. Збиток був нанесений компаніям у Великобританії, ПАР, Канаді, Аргентині, Мексиці та Іспанії.

У червні російську кіберзлочинністю групу Revil (Sodinokobi) звинуватили в масштабній кібератаці на заводи однієї з найбільших в світі м'ясопереробних підприємств JBS.

Хакери використовували програму-вимагач щодо серверів, що підтримують операції JBS в Північній Америці і Австралії. Водночас сервери резервного копіювання не постраждали.

А в травні на всіх центральних комп'ютерах найбільшого паливного оператора США Colonial Pipeline з'явилося повідомлення з наступним змістом: "Ваша система намертво заблокована. 5 мільйонів доларів, або буде ще гірше".

Новини світу: Байден має намір "передати послання" російському керівництву на тлі нових кібератак

Новини світу: Байден має намір "передати послання" російському керівництву на тлі нових кібератак

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Наступна публікація