Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Білорусі затримали бійця, який захищав Україну на Донбасі

Звинувачення, яке йому висунули, у злісному хуліганстві стосується інших подій.

У Білорусі стало відомо про затримання ще одного громадянина цієї країни, що захищав Україну на Донбасі в лавах добровольчого полку "Азов" і повернувся додому. За повідомленнями, 20-річного Станіслава Гончарова затримали 15 квітня в його рідному Вітебську. Звинувачення, яке йому висунули, у злісному хуліганстві стосується інших подій – за твердженням слідства, ще 2013 року Гончаров знущався з підлітків.

Як повідомили білоруській службі Радіо Свобода друзі Гончарова з посиланням на його слова, він був на Донбасі як медик-волонтер. Тим часом у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що за участь у воєнних діях на сході України у складі полку "Азов" Гончаров отримав дві медалі, воював там як кулеметник і був двічі поранений.

Також у Білорусі хочуть дати правову оцінку за статтею Кримінального кодексу про розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі татуюванням на тілі Гончарова неонацистського змісту, заявили правоохоронці країни.

Це не перший громадянин Білорусі, що воював на Донбасі за Україну чи проти неї, а відтак потрапив під ті чи інші звинувачення.

Наприкінці березня в Міністерстві внутрішніх справ Білорусі повідомляли, що порушили вже 135 кримінальних справ щодо громадян країни, що воювали чи воюють в Україні.

На початку березня в МВС Білорусі говорили про приблизно 140 білорусів, які брали чи беруть участь у збройному конфлікті на Донбасі "в тій чи іншій формі, на тому чи іншому боці конфлікту" і щодо яких білоруські правоохоронці мали намір звернутися до української сторони з запитом про надання правової допомоги для збору інформації про цих осіб.

Нагадаємо, що в Білорусі готують законопроект щодо внесення поправок до Кримінального кодексу – за новими нормами участь добровольців у бойових діях на території іншої держави буде вважатися  злочином. Наразі у Білорусі притягають до відповідальності лише за надання військовий послуг за гроші чи вербування найманців. Натомість нові поправки передбачають тюремне ув'язнення на термін від двох до п'яти років для добровольців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції