У Боснії назвали умови повернення ікони з Луганська: МЗС України рішуче відповіло на ультиматум

Дата публікації
Перегляди
1074
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Боснії назвали умови повернення ікони з Луганська: МЗС України рішуче відповіло на ультиматум

Лавров / Фото: Associated Press

Скандал щодо вивезеної з окупованого Луганська ікони набирає обертів.

Президент Республіки Сербської (федеративної частини Боснії та Герцеговини) і член президії (колективного вищого органу виконавчої влади БіГ) Мілорад Додік заявив, що віддасть Україні викрадену з Луганська ікону, якщо Київ доведе, що шукав її раніше.

Про це інформує Radio Slobodna Evropa.

"Якщо Україна доведе, що просила про ікону до того дня, коли я мав зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я прийму це — і ми передамо її їм", — сказав Додік.

Говорячи про ікону, політик заявив, що "Україна її не шукає".

Своєю чергою в МЗС України зазначили, що не сприймають ультиматумів Додіка. Про це речник зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко заявив у коментарі Європейській правді.

"Те, що ікона походить з української території — незаперечний факт. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження у справі незаконного вивезення", — зазначив він.

Дипломат закликав боснійську сторону не використовувати ікону у внутрішньополітичній боротьбі, а сприяти кримінальному розслідуванні, експертизі та її якнайшвидшому поверненню до України

Речник нагадав, що Україна і Боснія є державами-учасницями Конвенції від 1970 року про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності. 

"Відповідно до статті 7, держави-учасниці цієї конвенції зобов’язуються забороняти ввезення культурних цінностей, викрадених з музею, або релігійної чи світської історичної пам’ятки, а також на вимогу іншої держави-учасниці вживати відповідних заходів для виявлення та повернення будь-якої такої культурної цінності", — наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, що під час візиту Лаврова до Сараєва Додік подарував йому 300-річну українську ікону з Луганська. На її звороті є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року. Невідомо, як ця ікона потрапила до Боснії.

Раніше президент Республіки Сербської заявляв, що поверне ікону, викрадену в Луганську, але не Україні, а її попереднім власникам з міста Баня-Лука.

Екс-лідера боснійських сербів засудили до довічного ув'язнення замість 40 років за ґратами

Екс-лідера боснійських сербів засудили до довічного ув'язнення замість 40 років за ґратами
Наступна публікація