У Британії розкритикували відмову суду стягувати з Насірова заставу у 100 млн гривень

У посольстві країни наголосили на необхідності створення в Україні спеціалізованого антикорупційного суду.

У Великій Британії незадоволені відмовою київського суду стягувати до бюджету заставу відстороненого голови ДФС Романа Насірова.

Відповідну заяву оприлюднило посольство Великої Британії в Україні.

"Ми глибоко стурбовані з приводу нещодавнього рішення Солом'янського районного суду м. Києва, де докази, надані Великою Британією в рамках справи проти Романа Насірова, були визнані неприйнятними та відхилені. На цьому етапі відповіді органи Великої Британії вивчать усі факти, щоб встановити, чи мали місце кримінальні правопорушення з боку громадянина Великої Британії, який може постати перед судом у Сполученому Королівстві", - йдеться у документі.

Як зазначили у посольстві, справа Насірова підкреслює "нагальну потребу в незалежній і прозорій судовій системі та необхідність якнайшвидшого створення спеціалізованого антикорупційного суду, до складу якого будуть входити ретельно перевірені судді, які належним чином зможуть розглядати корупційні справи проти високопосадовців".

"Велика Британія підтримує реформи в Україні. Саме тому 6 липня у Лондоні відбудеться конференція з питань реформ в Україні. Реформа української судової системи є важливою складовою програми уряду України", - додали у дипломатичному відомстві.

Зокрема, у посольстві вважають, що проведення конференції надасть подальшу можливість українській владі продемонструвати її відданість реальному прогресу в реформуванні судової системи та боротьбі з корупцією.

заява посольства Насіров
twitter.com/UK in Ukraine

Нагадаємо, Насірова підозрюють у зловживанні службовим становищем та розкраданні державних коштів у сумі понад 2 млрд грн. Слідство вважає, що Насіров, діючи в інтересах депутата Онищенка, в рамках "газової справи" безпідставно надавав ряду підприємств можливість податкових зобов'язань на виплат.

Солом'янський районний суд міста Києва вирішив подовжити запобіжний захід Роману Насірову на 2 місяці. Захист Насірова, натомість, просив пом'якшити обмеження і дати йому дозвіл на вільне пересування та виїзд за кордон. 

Відстороненого від посади главу ДФС випустили на волю під заставу в розмірі 100 млн грн. Гроші за нього внесла його дружина Катерина Клімбовська. Відповідаючи на запитання, звідки гроші, Насіров обмовився, що, мовляв, краще б він сидів у слідчому ізоляторі й доводив свою провину.

Натомість 8 червня Солом'янський райсуд Києва відмовився стягувати до бюджету заставу відстороненого голови ДФС Романа Насірова.

Залиште свій коментар