У Брюсселі стартують довгоочікувані переговори, наслідком яких має стати безвіз для України

Євросоюз має затвердити механізм призупинення безвізового режиму в екстрених випадках.

За кілька годин у Брюсселі розпочнуться довгоочікувані перемовини щодо механізму призупинення безвізового режиму в екстрених випадках. У ЄС кажуть, що це єдина перепона на шляху України до безвізового режиму з Європою.

Якщо органам Євросоюзу вдасться домовитися сьогодні — це розблокує шлях до безвізу з Україною. Про це повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов, ідеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Ця зустріч — це так званий "тріалог" — перемовини між Радою, комісією та парламентом Євросоюзу з приводу технічних моментів, як працюватиме механізм призупинення, хто ухвалюватиме рішення, хто координуватиме, ініціюватиме тощо.

Це така битва за вплив між різними вежами Європейського Союзу, якщо можна так висловитись. І, наскільки відомо, зараз камінь спотикання – це принцип, за яким буде припинятися дія безвізу для різних категорій власників паспортів. І зараз тривають дебати між Радою та Європарламентом.

Прогнозувати, чи вдасться сьогодні домовитися про усунення всіх протиріч, складно. Разом з тим, і голова Єврокомісії, і голова Європейської Ради виступають за якнайшвидше ухвалення рішення про безвіз для України. Європарламент каже, що з їхнього боку все взагалі готове для рішення. Залишився тільки цей механізм. Тож це свого роду тиск у бік того, щоб рішення було ухвалене.

Минулого тижня комітет постійних представників дав зелене світло для таких же перемовин уже для безвізу. І там все має бути досить швидко.

На безвіз, до речі, так само палко, як і в Києві, чекають також і в Грузії.

ВідеоУ Брюсселі обговорять механізм призупинення безвізу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: