Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Так улаштований світ бізнесу": у Burisma розповіли, чому взяли у компанію сина Байдена

Експрезидент Польщі вважає, що "бути Байденом не погано. Це добре ім'я".

Гантера Байдена, сина ексвіцепрезидента США Джо Байдена, взяли до наглядової ради компанії Burisma через статус батька, але той ніколи не використовував свої родинні зв’язки для просування інтересів компанії.

Таку думку в інтерв'ю Associated Press висловив колишній президент Польщі Александр Кваснєвський, який є незалежним директором української газовидобувної компанії Burisma Group і входить до її ради директорів.

"Гантера Байдена дійсно обрали до консультативної ради компанії, зокрема через своє ім'я. Але так улаштований світ бізнесу", - зауважив Кваснєвський.

За його словами, Байден-молодший був активним членом наглядової ради і дійсно допомагав компанії. Зокрема, він займався перспективами американського ринку для української компанії в плані закупівлі технологій і обладнання для буріння, де американці є світовими лідерами. Він також підготував стратегію для групи в напрямку корпоративного управління і розвитку на ринках капіталу.

"Я розумію, що мене просять приєднатися до певного проєкту не просто тому, що я такий хороший, а тому, що я Кваснєвський і є колишнім президентом Польщі. І все це взаємопов'язано. Без імені - ти ніхто. Бути Байденом - не погано. Це гарне ім'я", - зазначив Кваснєвський.

Він також розповів, що компанія ніколи не намагалася використовувати Гантера Байдена, щоб отримати щось від адміністрації президента США. "Ми не питали його - і він ніколи не говорив нічого про свого батька", - сказав Кваснєвський.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції