У Чечні судять Карпюка та Клиха: після півторарічної ізоляції українців вперше показали журналістам

Дата публікації
Перегляди
1345
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Чечні судять Карпюка та Клиха: після півторарічної ізоляції українців вперше показали журналістам

Справу українців розглядатиме суд присяжних

Розгляд справи у присутності присяжних розпочнеться 27 жовтня.

Ув'язненим у Чечні українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху сьогодні, 26 жовтня, вперше дозволили поспілкуватись з журналістами. Свідком першого публічного слухання справи стала знімальна група ТСН.

Ставити запитання українцям тюремники заборонили, тому Станіслав Клих просто показав камерам сліди від тортур, які залишились на зап'ястях та колінах. Звинувачення російських слідчих Клих рішуче називає неправдою.

Українці зраділи, побачивши в суді українських журналістів. Після півторарічної ізоляції, коли до них не пускали ані адвокатів, ані консула, Карпюк та Клих були приємно вражені, що в Україні про них не забувають. Цікавились, як відбуваються вибори на батьківщині. Попри жорстокість, з якою до них ставились у Росії, ув'язнені налаштовані рішуче на боротьбу.

"Для українців хочу передати, що Помаранчева революція, Майдан - це не завершення боротьби. Бо для нас, українців, має бути головна постанова - це особиста воля і процвітання нашої держави. Тому ще раз - боротьба, боротьба і боротьба. Хай не опускають рук перед ворогом", - сказав Карпюк.

Сьогодні відбулося технічне засідання суду, на якому в'язням подовжили запобіжний захід, а з 27 жовтня – почнеться розгляд справи по суті у присутності присяжних.

Також сьогодні вперше до політв'язнів допустили українського консула у Ростові-на-Дону Олександра Ковтуна. Він зустрівся з Карпюком та Клихом у СІЗО.

Захищатиме Миколу Карпюка адвокат Надії Савченко Ілля Новіков. Він зголосився бути адвокатом українця безкоштовно. Крім того Верховний суд Чечні сьогодні дозволив сестрі української льотчиці Вірі Савченко стати громадським захисником ув'язнених громадян України. Відтепер Віра має право на слово у ході судових засідань, може надавати документи, які будуть розглянуті судом, також може відвідувати Карпюка та Клиха у СІЗО і збирати кошти їм для допомоги. Однак, суддя попередив, якщо Віра пропустить бодай одне засідання, право на громадський захист в'язнів з неї знімуть.

Які прогнози щодо справи має адвокат Миколи Карпюка Ілля Новіков читайте в інтерв'ю: Справа про "бойовика Яценюка" набагато серйозніша, ніж здається. Українська сторона визнає цих українців, наряду з Надією Савченко та Олегом Сенцовим, політв'язнями і вимагає їхнього звільнення.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Ув'язнених українців Карпюка та Клиха вперше показали журналістам

Ув'язнених українців Карпюка та Клиха вперше показали журналістам

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1345
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація