У ЦВК пояснили, як вийти з виборчої кризи у Маріуполі і Красноармійську

Дата публікації
Перегляди
565
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У ЦВК пояснили, як вийти з виборчої кризи у Маріуполі і Красноармійську

Охендовський розповів, як організувати вибори в проблемих містах / Фото: УНІАН

Вирішальним фактором має стати позиція Верховної Ради України.

Проведення виборів у містах, де вони були зірвані, тепер залежить від рішення українського парламенту. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

"Вирішення цього питання виключно у компетенції Верховної Ради України", - сказав він.

Керівник ЦВК додав, що на його думку, ситуація в Маріуполі і Красноармійську Донецької області потребує схвалення спеціального закону, а не внесення змін до існуючого виборчого законодавства.

"Ні в якому разі не можна вести мову про внесення змін до чинного закону про місцеві вибори. Це може бути підставою, щоб і в інших містах України, на інших місцевих виборах такі ситуації виникатимуть, щоб не було спокуси у зриві виборів", - пояснив свою думку Охендовський.

Також він зауважив, що не йдеться про призначення повторних виборів, оскільки "виборів ще просто не було". На думку глави Центрвиборчкому, необхідно вести мову про те, щоб "призначити інший день голосування" в цих містах.

"Цим днем може бути, найближчим днем, 15 листопада 2015 року", - вважає він.

"Жодна виборча комісія, ні територіальні комісії Маріуполя та Красноармійська, ні Центральна виборча комісія не має зараз у своєму розпорядженні законного механізму як діяти в такій ситуації. У компетенції Верховної Ради України знаходиться можливість вирішення цього питання", - підкреслив Охендовський.

Глава ЦВК висловив сподівання, що "на найближчому пленарному тижні, на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради, буде внесений відповідний законопроект, він буде розглянутий і буде прийнято необхідне рішення".

Раніше повідомлялося, що у МВС хочуть допитати главу ЦВК через зрив виборів у Маріуполі.

Сьогодні Рада коаліції має визначитися із виборами в Маріуполі

Сьогодні Рада коаліції має визначитися із виборами в Маріуполі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
565
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація