У ЦВК уточнили, коли починається виборча кампанія до Ради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами очільниці комісії, документи кандидатів у нардепи почнуть приймати від 24 травня.

Парламентська виборча кампанія в Україні стартує 24 травня 2019 року.

Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук під час брифінгу щодо організації та проведення позачергових виборів Ради.

"Офіційна позиція ЦВК полягає в тому, що сьогодні, 23  травня, фактично після опублікування відповідно до закону указу президента України про дострокове припинення повноважень ВР та призначення позачергових виборів і відповідно до закону про вибори народних депутатів виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з наступного дня після опублікування, тобто з 24 травня без прийняття ЦВК будь-якого рішення щодо його початку", - наголосила вона.

За словами Сліпачук, ЦВК не має повноважень щодо встановлення конституційності чи неконституційності указів президента, а також фактично позбавлена можливості звернення до Конституційного суду України.

"ЦВК запевняє, що вона готова й здатна здійснювати встановлені законом функції щодо проведення позачергових виборів депутатів 21 липня", - додала голова комісії.

Окремо Сліпачук зазначила, що перші документи охочих потрапити до Верховної Ради 9-го скликання очікуватимуть від 24 травня.

Брифінг ЦВК щодо позачергових парламентських виборів

У Центральній виборчій комісії відбувається брифінг щодо організації та проведення позачергових парламентських виборів, які відбудуться 21 липня.

Опубликовано ТСН Live Четверг, 23 мая 2019 г.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції