Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Слідчі ДБР готують підозри Порошенку в трьох кримінальних справах

На думку глави ДБР, Порошенко використовує статус нардепа, аби не приходити на допити.

П'ятий президент України Петро Порошенко фігурує в 13 кримінальних провадженнях, які розслідує Державне бюро розслідувань. У всіх провадженнях лідер "Європейської солідарності" проходить як свідок, але у трьох справах йде до того, щоб оголосити йому підозру.

Про це заявив глава ДБР Роман Труба в програмі "Ваша Свобода", передає Еспресо.TV.

"В нас підозри ще не підготовлені, але в трьох кримінальних провадженнях, ми йдемо до цього. Це три провадження, де ефективно проводилося розслідування. Нам достатьно території України, щоб точно сказати, чи причетний він", - сказав Труба.

Очільник ДБР наголосив що ці 13 справ відкриті не проти Порошенка. За словами Труби, п'ятий президент лише фігурує в кримінальних провадженнях і є тільки свідком, а тому не приходить на допити.

"У всіх 13 провадженнях, Порошенко є свідком, він викликається неодноразово як свідок, 15 разів п'ятий президент Порошенко не з'явився на допити. На мою думку, він використовує статус нардепа для захисту, ми не можемо застосувати примус, але це до січня 2020 року" (коли буде скасовано депутатську недоторканність - ред), - додав Труба.

Нагадаємо, глава Держбюро розслідувань Роман Труба раніше заявляв, що проти колишнього президента України Петра Порошенка відкрито 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести. Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше. 

Відео Директор ДБР детально розповів про провадження в яких фигурує Петро Порошенко

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба розповів, скільки проваджень відкрито, в яких фигурує експрезидент України Петро Порошенко і чому цей процес став політизованим.

Директор ДБР детально розповів про провадження в яких фигурує Петро Порошенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції