Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У депутатів з’явився етичний кодекс "Слуга народу" з 10 пунктів – ЗМІ

Політики вже поділилися з журналістами змістом цього документу.

Народні депутати України від "Слуги народу" отримали від керівництва своєї фракції проєкт етичного кодексу. Про це повідомляє theБабель.

За інформацією цього інтернет-видання, 10 пунктів тексту мають назву "Кодекс етики народного депутата України члена депутатської фракції ПП "Слуга народу". В ньому зазначається, що депутат може діяти винятково в межах Конституції та законів України, а своєю головною метою мати виконання вимог виборців.

Плейлист 19 відео Нова Рада: перші рішення

Нові законопроєкти та доленосні рішення - як працює Верховна Рада IХ скликання.

Нова Рада: перші рішення

Документ встановлює засади партійної дисципліни. Зокрема, депутат не може діяти всупереч програмі президента та "Слуги народу", мусить поважати рішення фракції та виконувати їх. Самі ж рішення у "фракції приймаються за правилом 70/30 — де 70% голосів від кількісного складу фракції визначають підтримку будь-якого рішення всією фракцією, а 30% від кількісного складу фракції визначають вето на будь-яке рішення". Також передбачено, що "розгляд принципових питань та/або розгляд питань при відсутності кворуму проводиться тільки у вигляді письмового голосування".

Фотогалерея На закриту зустріч з нардепами "Слуги народу" прийшли президент, прем'єр та генпрокурор (2 фото)

Згідно проєкту, депутат зобов’язаний скласти мандат, якщо незгодний з фракцією або не виконує програму партії та президента, займається кнопкодавством, не виконує більше половини рішень фракції. При цьому зазначено, що "депутат має право на власну думку й аргументовану позицію".

Раніше голова фракції Давид Арахамія розповів, що його колега з фракції Олександр Дубінський склав "етичний кодекс" для нардепів від "Слуги народу". Цей документ розіслали парламентарям, аби вони надали свої пропозиції та зауваження до нього. Підсумком внутрішньопартійної дискусії має стати схвалення остаточної редакції правил депутатської поведінки. Дубінський підтвердив theБабелю, що є автором проєкту цього кодексу.

Як повідомлялося, напередодні голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про виключення народних депутатів Антона Полякова і Анни Скороход зі складу фракції "Слуга народу". Також голова ВР оголосив про виключення зі складу фракції народного депутата Романа Іванісова, який, як з’ясувалося, був судимий за зґвалтування. Таким чином, склад фракції "Слуга народу" нині становить 249 нардепів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції