У Держдепі США повідомили, що ведуть дискусії про розширення "нормандського формату"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше президент України пропонував долучити до перемовин Велику Британію та США.

Заступник держсекретаря США Девід Гейл під час виступу перед конгресменами 3 грудня заявив, що тривають дискусії про можливість розширення нормандського формату щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє PBS NewsHour.

Хейл визнав, що поки не знає, чи варто США приєднатися до "нормандського формату", але підтвердив, що ця тема обговорюється.

"У мене немає відповіді. В цьому відношенні ми дуже близькі з Німеччиною і Францією, ми також говорили з Великобританією. Ми дуже залучені в цей процес. Йдуть дискусії про розширення нормандського формату, ми будемо тримати вас в курсі", - сказав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський пропонував розширити переговори у "нормандському форматі", залучивши до них США та Велику Британію. Однак згодом в Офісі президента на цю тему стали говорити рідше, адже відбувалася підготовка до перемовин у традиційній четвірці за участю України, Росії, Німеччини та Франції.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли відбудеться зустріч у "нормандському форматі", дату 9 грудня узгодили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей.

Відео Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

Конкретний план із чіткими строками закінчення війни та повернення українських територій - такий план-максимум на переговори у "нормандському форматі" повідомив Андрій Єрмак. Мінімум, на що розраховують в Парижі, - домовитися про припинення вогню та обмін полоненими. Самі ж списки на обмін ще формують.  

Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції