У Держдепі США впевнені, що Навального отруїла ФСБ

У Держдепі США впевнені, що Навального отруїла ФСБ

Фото: Associated Press

Американський Держдеп вважає уряд РФ відповідальним за отруєння Навального "Новачком".

Державний департамент США у середу, 23 грудня, звинуватив Федеральну службу безпеки Російської Федерації в отруєнні опозиціонера Олексія Навального

Про це повідомляє The Hill.

"США вважають, що співробітники ФСБ використовували нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння пана Навального. Немає жодного правдоподібного пояснення отруєння пана Навального, окрім як участі та відповідальності за це російського уряду", — сказав виданню представник Держдепу.

Зазначається, що "президент РФ Володимир Путін та російський уряд хочуть, щоби ми повірили в інше".

"Росія висувала безліч часто суперечливих теорій змови. Давайте зрозуміємо: ці типи теорій змови — не більше ніж засіб відвернути увагу від серйозних питань, що стоять перед російським урядом, на які воно ще не відповів", — продовжив речник американського відомства. 

Нещодавно медики з берлінської клініки "Шаріте"опублікували наукову статтю про лікування Навального, в якій описали його симптоми та вплив антидоту. 

Раніше журналісти-розслідувачі оприлюднили імена працівників ФСБ, які стежили за Навальним у день отруєння. Так, щонайменше двоє підозрюваних Олексій Александров та Іван Осіпов — за освітою медики. Ще двоє, військовий Костянтин Кудрявцев і ймовірний координатор групи Станіслав Макшаков, мали справу із хімічною зброєю. 

Тим часом президент Росії Володимир Путін заявив, що прокуратура і Слідчий комітет займаються перевіркою отруєння Олексія Навального. Він додав, що кримінальну справу в РФ порушити не можуть через відсутності матеріалів, хоча прокуратура неодноразово зверталася до закордонних колег з проханням надіслати письмовий офіційний висновок за результатами їхнього дослідження. 

Олексія Навального отруїли речовиною з групи "Новачок" наприкінці серпня 2020 року. 18 днів він перебував у комі. Опозиціонера вже виписали зі стаціонару, але поки триває реабілітація, він залишається в Німеччині. Після повного одужання Навальний планує повернутися до Росії.

У Москві за ґрати потрапило одразу кілька прихильників Навального – їх затримали без пояснень

У Москві за ґрати потрапило одразу кілька прихильників Навального – їх затримали без пояснень

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація