У Держдумі відреагували на можливий розрив "договору про дружбу" між Україною і Росією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про розірвання договору заявив президент України.

У Росії вважають, що розрив Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Україною не матиме реальних наслідків для Москви.

Про це заявив глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков, передає РИА Новости.

"Особливого сенсу цей договір вже не несе. Наслідків ніяких особливих реальних практичних не буде. З іншого боку, морально-політичних не буде зобов'язань у Росії здійснювати ті або інші угоди", — сказав він.

ВідеоУкраїна розірве договір про дружбу із Російською Федерацією - заявив Петро Порошенко

Документ існував 19 років. Діяти договір мав до 1 квітня 2019 року. За місяць до автоматичної пролонгації Петро Порошенко таки доручив МЗС підготувати документи для розірвання угоди.

Україна розірве договір про дружбу із Російською Федерацією - заявив Петро Порошенко

За словами Калашнікова, для розірвання "договору про дружбу" Україна чи Росія повинні заявити про свої наміри до кінця жовтня. У цьому разі продовження нинішнього договору не буде здійснюватися. Депутат вважає, що російській стороні не варто цього робити.

"Робити це з боку Росії, мені здається, не дуже правильно. Якщо українці будуть наполягати і зроблять це, це буде на їхній совісті", — сказав Калашніков.

Російський сенатор Олексій Пушков в свою чергу заявив, що в разі розриву договору Росія, яка анексувала Крим у 2014 році, буде вважати себе вільною від "зобов'язань визнавати територіальну цілісність і кордони України".

"Порошенко продовжує свою місію руйнівника: він оголосив про початок розриву договору 1997 про дружбу з Росією. Київ знову діє собі на шкоду: в договорі визнаються територіальна цілісність і кордони України. В разі його розриву Росія звільняється від усіх зобов'язань", - написав Пушков у Twitter.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ підготувати необхідний пакет документів для розірвання Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. "Нарешті ми підійшли достатньо підготовленими і юридично захищеними до припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом. Вже найближчим часом чекаю від МЗС України необхідний пакет документів", - заявив Порошенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції