У Держспецзв'язку повідомили, коли можуть сертифікувати систему е-декларування

Наразі розробник програмного комплексу та члени НАЗК не повідомлені про суть претензій Держспецзв'язку.

Національне агентство з питань запобігання корупції доручило розробнику програмного забезпечення ТОВ "Міранда" доопрацювати систему електронного декларування. Своєю чергою, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України має провести її повторну оцінку до 14 серпня .Таким чином 14 серпня система може отримати атестат і почати працювати в понеділок, 15 серпня.

Про це на розширеному засіданні НАЗК повідомив заступник голови Руслан Рябошапка.

"Можливий такий варіант, згідно з яким помилки будуть виправлені разом з тими експертами Держспецзв'язку, які роблять експертизу. Ми можемо об'єднати ці дві стадії і доопрацювання перетворити в експертизу. Таким чином, ми б могли 14 серпня на 14.00 призначити засідання експертної ради і отримати атестат" , - зауважив Рябошапка.

Водночас голова Держспецзв'язку Леонід Евдовченко погодився вказати розробнику на недоліки системи і провести її повторну атестацію в найкоротші терміни до 14 серпня.

Як повідомив Рябошапка на своїй сторінці у Facebook, станом на 14.30 суботи зауваження Держспецзв'язку до НАЗК так і не надійшли.

"За нашими даними, їх саме зараз народжують в муках", - зауважив Рябошкапка.

Він стверджує, що експертна комісія відмовила у видачі атестату, не маючи зауважень. 

"А це, до речі, склад кримінального злочину: як експертна комісія відмовила у видачі атестату, не маючи перед собою тексту зауважень? На підставі чого? Це явно має ознаки службового підроблення", - наголосив Рябошапка.

Інформацію про те, що ДССЗЗІ поки не надала своїх зауважень підвердив також директор ТОВ "Міранда".

Своєю чергою, міністр фінансів України Олександр Данилюк, який також був присутній на засіданні, відзначив важливість своєчасного впровадження електронного декларування активів чиновників в контексті співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і урядом США.

"У тексті меморандуму з МВФ це не передбачено, проте ми виходимо на раду директорів і в разі, якщо система буде мати недоліки і не відповідати своїм завданням, це може бути сприйнято як негативний сигнал. Тобто мета може бути не досягнута", - зазначив він.

Раніше керівник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Леонід Євдоченко заявив, що для надання повноцінного атестата безпеки системи електронного декларування потрібно два місяці. 

Про це інформує "Європейська правда".

"Для експертизи такої системи потрібно 2 місяці, а ми працювали дві доби. Тому навіть якщо ті вразливості, що знайдені, будуть вирішені, то казати про готовність системи буде неможливо", - заявив він, коментуючи на прохання членів НАЗК можливість термінового виправлення помилок та надання системі декларування необхідного атестату.

Своєю чергою, голова НАЗК Наталія Корчак після завершення екстреного засідання заявила, що подання електронної декларації не буде здійснюватися до отримання комплексного сертифікату захисту інформації від Держспецзв'язку.

"Якщо не буде атестату відповідності, інтерфейс подання декларацій не буде активований", - наголосила Корчак, відповідаючи на запитання експертів.

Водночас вона визнала, що наразі діє попереднє рішення Агенції про безумовний запуск системи 15 серпня.

Нагадаємо, що Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації ДССЗЗІ заявила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій. У відомстві переконані, що система не готова до роботи і в ній є значна кількість невідповідностей технічному завданню. Також неможливо говорити про надійний захист інформації в системі електронного декларування, тому експертною радою відмовлено у видачі атестату відповідності. Через це не можна дати старт системі 15 серпня, як про це домовлялися про із західними партнерами.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обурився відмовою Держспецзв'язку сертифікувати систему електронного декларування і пригрозив чиновникам НАЗК і  ДССЗЗІ жорсткою персональною відповідальністю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: