У дострокових виборах зацікавлені Кремль, олігархи та популісти – Яценюк

Прем'єр впевнений, що вибори відкриють ворота в Україну для Путіна. 

Прем‘єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що у дострокових виборах в Україні найбільш зацікавлені три сили – Кремль, олігархи і популісти.

Про це він заявив у програмі "10 хвилин з прем'єр-міністром".

За словами голови уряду, за нинішніх важких обставин довірою людей скористаються популісти та радикали, які "обіцяють моментально подолати корупцію, тисячі євро зарплат і пенсій вже завтра, кожному роботу, житло і благополуччя вже зараз, курс долара на рівні п'яти гривень, а газ безкоштовно завжди".

Яценюк запевняє, що це пусті обіцянки, розраховані на довіру і голоси.

Говорячи про інтерес олігархічних сил у дострокових виборах, голова уряду сказав, що вони зацікавлені у хиткому новому парламенті і слабкій владі в цілому. "Бо це створює сприятливі умови для відновлення старих схем", - сказав він.

За словами Яценюка, Кремль також хоче перевиборів у Раду, бо він "зацікавлений у знесиленій Україні, роздертій чварами і протиріччями".

"Фіаско України буде використане Путіним для розколу в Європейському Союзі, для зняття санкцій, для виправдання свого злочину проти української держави. Той, хто в нинішньому становищі свідомо прокладає шлях для дострокових парламентських виборів, той відкриває ворота для Путіна", - наголосив прем'єр.

16 лютого парламент не зміг відправити у відставку Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком. "За" проголосували 194 народні обранці. Після цього низка депутатів парламенту поскаржилися, що система "Рада" не спрацювала правильно під час голосування.

Пізніше фракція "Батьківщина" у парламенті оголосила про свій вихід зі складу коаліції. Після завершення вечірньої наради з президентом Петром Порошенком Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція ініціюватиме відставку глави уряду до кінця поточного тижня.

Своєю чергою, лідер пропрезидентської фракції Юрій Луценко заявив, що вирішення політичної кризи зараз залежить від позиції прем'єр-міністра. За його словами, уряд нездатен виконати коаліційну угоду, а сама коаліція де-факто розвалена. І тепер прем'єр має вирішувати, яким буде вихід із кризи.

При чьому на сайті Верховної Ради з'явилось повідомлення про реєстрацію двох проектів про скасування результатів голосування про недовіру Кабінету міністрів України і призначення повторного голосування. Фракція "Самопоміч" також ухвалила рішення про вихід зі складу коаліції.

Яценюк назвав три варіанти виходу з кризи

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вбачає три варіанти виходу з політичної кризи в Україні. Про це Глава Уряду заявив журналістам по завершенні урочистих заходів зі вшанування 202-річчя з дня народження Тарас Шевченка в середу, 9 березня.
Перший варіант був запропонований Главою Уряду: «Відновити діяльність коаліції, доформувати склад Кабінету Міністрів України і рухатися далі шляхом реформ, так як альтернативи цьому не існує».
«Другий варіант – це коли Президент України і фракція Блоку Петра Порошенка бере на себе відповідальність за формування нового Кабінету, нової програми і коаліції, презентує народу України і відповідним чином отримує підтримку», - наголосив він.
«Третій варіант – це дострокові вибори», - підкреслив Арсеній Яценюк, зазначивши, що це – найбільш неприйнятний варіант.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: