Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ФБР відповіли на заяву Луценка щодо незаконності співпраці з НАБУ

Відомство пояснило, на яких підставах працює в Україні.

Федеральне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України у червні 2016-го року ухвалили Меморандум щодо порозуміння, який дозволяє американській державній агенції надавати допомогу НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі.

Про це йдеться в офіційній заяві ФБР, наданій на запит Української служби "Голосу Америки".

ВідеоУ США відреагували на конфлікт НАБУ та ГПУ в Україні

"ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами, визначеними Меморандумом щодо порозуміння. Співробітники ФБР працюють за цим напрямком у НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі на підтримку відносин між сторонами. Ці спеціальні агенти та аналітики не є оперативними. Будь-які заяви про протилежне – неправдиві", - йдеться у заяві.

У ФБР зазначили, що цінують відносини з НАБУ та САП і вважають, що їхні співробітники професіонали та заслуговують на довіру.

" НАБУ та САП - це молоді організації, які зіткнулись із великими викликами у роботі, яку вони здійснюють для України. ФБР буде і надалі надавати НАБУ та САП підтримку та допомогу, яка їм необхідна у їх важливій роботі заради народу України", - заявили у ФБР.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив главу НАБУ Артема Ситника у незаконній діяльності ФБР США на території України.

"Артем Ситник у вашому ефірі сказав, що це була спільна операція НАБУ і ФБР. Якщо він це заявив, то виникає взагалі питання - "а хто дозволив операцію іноземної спецслужби на території України". Мені відомо, що на територію України були лише раз запрошені працівники ФБР після вбивства Павла Шеремета. Спільна операція, як він формулює, є незаконною без відповідних процедур. Я розумію бажання Ситника прикрити свої величезні проблеми, але прикривати їх іноземними партнерами", - сказав Луценко.

ВідеоЧергове протистояння. Луценко вважає агентів НАБУ "нелегальним угрупованням"

Перед цим голова НАБУ Артем Ситник заявив, що Бюро співпрацювало з ФБР щодо корупції в Міграційній службі України та незаконного видобутку бурштину.

"Мені здається трохи дивною позиція Генеральної прокуратури, коли операція щодо "бурштинової справи" називається "ідеальною", і така ж операція з використанням тих же ресурсів, тих же способів, методів, а крім того, одна і друга операції проводились спільно з ФБР США", - заявив Ситник.

Він додав, що відгуки американців з приводу того, що відбувалося останні дні між НАБУ, ГПУ та ДМС, є невтішними. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції