У Франції засудили сексуальні домагання бойовика "ДНР" до члена місії ОБСЄ

Зовнішньополітичне відомство країни закликало покарати винних в інциденті.

Франція засудила сексуальні домагання з боку бойовика ОРДЛО щодо однієї з членів місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це йдеться у заяві речника МЗС та міжнародного розвитку Франції, повідомляє прес-служба посольства Франції в Україні.

"Франція рішуче засуджує будь-які перешкоди належній роботі місії ОБСЄ, зокрема, зумисні і систематичні залякування на її адресу з боку сепаратистів. Відповідальні мусять бути встановлені і притягнуті до відповідальності за свої дії", - зазначив представник країни.

До того ж у відомстві закликали всі сторони конфлікту, і особливо бойовиків, гарантувати місії ОБСЄ вільний, безперешкодний та безпечний доступ до її зони відповідальності та долучитись до виконання Мінських домовленостей, які є єдиним шляхом до вирішення конфлікту на Донбасі.

"Франція та Німеччина, в рамках Нормандського формату, невпинно продовжуватимуть докладати зусиль на досягнення цієї мети", - запевнили у міністерстві.

Нагадаємо, 5 травня в СММ ОБСЄ заявили про сексуальні домагання з боку озброєного чоловіка в ОРДЛО щодо члена патруля місії жіночої статі. Жінка зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом (АК-47), який погрожував, що не дозволить патрулю Місії рухатися в східному напрямку з Петровського до Роздольного, поки його вимоги не будуть задоволені. Патруль покинув цей район іншим маршрутом, і СЦКК поінформував про те, що трапилося.

Глава СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан засудив сексуальне домагання до члена місії й звернувся до бойовиків з вимогою розібратися з цим випадком.

Після цього бойовики "ДНР" декілька разів відмовлялися від зустрічей із спостерігачами ОБСЄ, натомість у захопленому "ЛНР" Луганську відбулася зустріч між співробітниками місії і старшим за рангом членом угруповання. Однак той не повідомив про будь-які заходи щодо усунення порушень, зафіксованих спостерігачами.

Залиште свій коментар