У Генпрокуратурі пояснили, чому Корбана примусово доправили до Києва на медекспертизу

Слідчі підозрюють, що видані лікарями документи про стан здоров'я підозрюваного можуть бути сфальсифікованими.

Лідер партії УКРОП Геннадій Корбан був доправлений на судово-медичну експертизу через підозри слідчих у навмисному затягуванні справи.

Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

У відомстві пояснили, що Корбану неодноразово вручались повістки про виклик для проведення слідчих і процесуальних дій.

"Після отримання вказаних повісток підозрюваний до слідчого не з'явився, посилаючись на те, що 7 грудня 2015 року був доставлений бригадою швидкої медичної допомоги до ТОВ "Медичний центр "Клініка сімейної медицини" Дніпропетровська у зв'язку з погіршенням стану здоров'я", - йдеться у заяві.

У Генпрокуратурі констатували, що в ході розслідування з'явились підозри, що політик умисно уникає участі у процесуальних діях з метою затягування слідства та ухилення від відповідальності.

"Так, встановлено, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Корбан через афілійованих осіб є власником ТОВ "Медичний центр "Клініка сімейної медицини". Окрім того, поставлений діагноз не завадив йому брати участь у судовому засіданні Печерського районного суду Києва 18 грудня 2015 року", - наголошують в ГПУ.

Таким чином, слідчі нібито отримали підстави сумніватися у достовірності встановленого діагнозу та реального стану здоров'я підозрюваного. "Тому у кримінальному провадженні призначено судово-медичну експертизу, для проведення якої необхідно здійснити його огляд судово-медичними експертами за участі профільних спеціалістів", - повідомили в прес-службі.

У відомстві також пояснили, що після вручення 24 грудня повістки про явку до Київського міського клінічного бюро судмедекспертиз Корбан ухилився від добровільного прибуття до вказаної установи. 

"Враховуючи, що він намагався уникнути обстеження і огляду судово-медичними експертами, на підставі ст.ст. 242, 243 та 245 Кримінального процесуального кодексу України, слідчим суддею за клопотанням органу досудового розслідування 24.12.2015 винесено ухвалу про примусове залучення Корбана до проведення судово-медичної експертизи та надано дозвіл на примусове доставлення до Київського міського клінічного бюро судово-медичних експертиз для її проведення", - констатували в Генпрокуратурі. 

Це дало підстави оголосити ухвалу про примусове залучення до проведення судово-медичної експертизи, після чого його було доставлено до Києва, де він і перебуває на теперішній час.

Наразі триває судово-медичне обстеження Корбана. 

Як раніше вдалось встановити, санкції на примусовий доправлення Геннадія Корбана до Києва видав суддя Микола Чаус, який неодноразово порушував присягу і норми законодавства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: