У "Голосі" вимагають зупинити конкурс на посади в керівництві ДБР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У партії заявили, що Венедіктова намагається протягнути на посади "своїх людей".

Партія ”Голос” вимагає зупинити конкурс на посади в керівництві Державного бюро розслідувань.

Про це йдеться у заяві партії.

"Незаконно оголошений конкурс на посади заступників директора Державного бюро розслідувань необхідно зупинити. Керувати розслідуваннями українських топчиновників мають незалежні професіонали, а не "100-відсотково свої" люди. Від заступників керівника ДБР залежить якість ведення справ проти ключових посадовців країни. Результатів їхньої роботи чекають всі ті, хто сподівається на правосуддя в державі", - наголосили у "Голосі".

На думку представників партії, новопризначена в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова почала пошук заступників із "порушення закону".

"Оголошений напередодні свят, 30 грудня, конкурс дає лише два робочих дні на подання документів. Термін подання закінчується 3 січня. Є очевидним, що тільки люди, які підготували відповідний пакет документів заздалегідь, зможуть податися на цей "конкурс". Це означає, що чесного конкурсу не відбудеться. Це означає, що в ідеальних умовах будуть ті, хто знав про конкурс наперед. Це також означає, що такий конкурс є порушенням закону", - додали у партії.

Також у "Голосі" зазначили, що керівництво ДБР не могло не знати, що ухвалений закон про Державне бюро розслідувань чітко регламентує проведення відбору кандидатур на такі посади.

"Конкурс повинен знайти найкращих фахівців з відповідною освітою, діловими професійними та моральними якостями. Для цього збір документів має проводитися не менше 15 робочих днів – в частині 2 глави ІІІ закону про це чітко сказано", - заявили в партії.

Водночас депутати запропонували, як можна вийти гідно з ситуації навколо ДБР.

"Скасувати рішення про оголошення конкурсу, яке ухвалене 29.12.2019 т.в.о. Директора Державного бюро розслідувань, оскільки порушення термінів оприлюднення призвело до порушення прав громадян України на участь у проведенні відкритого конкурсу. Ухвалити рішення про оголошення нового конкурсу для призначення на посади в Державному бюро розслідувань, інформацію про проведення якого оприлюднити шляхом розміщення оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Бюро не пізніш як за 15 робочих днів до дня завершення прийому документів для участі в конкурсі", - зауважили у "Голосі", запевнивши, що у разі ігнорування вимоги рішення рішення конкурсної комісії буде оскаржуватися партією в судовому порядку.

Окремо у політсилі наголосили, що перезавантаження ДБР повинно дати країні професійне та незалежне керівництво ДБР, обране на відкритих конкурсах, а в новій структурі мають працювати люди, які не прийматимуть телефонних дзвінків та команд від влади чи друзів чиновників.

Нагадаємо, у грудні президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань та звільнення керівництва органу, зокрема і директора Романа Труби.

Залиште свій коментар

Вибір редакції