У ГПУ переконують, що Януковича і Ко не забрали з розшуку Інтерполу

Вони продовжують перебувати під "червоною карткою".

У Генпрокуратурі заявляють, що Інтерпол не знімав з розшуку чиновників екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко, - пише "Українська правда".

"Інформація щодо припинення розшуку вказаних осіб Інтерполом не відповідає дійсності", - заявив він. "І Янукович, і колишній прем'єр Азаров, і колишній голова МВС Захарченко та інші 18 осіб – представників колишнього режиму, оголошені у розшук міжнародний на прохання української сторони, і досі в ньому перебувають", - заявив Куценко.

Він пояснив, що сторінки щодо розшуку цих осіб відсутні на сайті через скарги, які подали їхні захисники до комісії з контролю за файлами Інтерполу.

"Що стосується того, що на сайті Інтерполу заблоковано файли щодо окремих розшукуваних осіб, в тому числі Януковича, Азарова, Захарченка, то це зовсім не означає, що їх знято з розшуку. Вони продовжують перебувати під "червоною карткою". І можуть бути затримані у будь-який час в будь-якій країні світу", - сказав Куценко.

"Заблокування карток на сайті Інтерполу пов'язане лише з тим, що сторона захисту вказаних осіб направила скарги до комісії з контролю за файлами Інтерполу. Подання такої скарги не зупиняє розшукові дії Інтерполу, а лише призупиняє доступ до файлу по вказаній особі на сайті", - пояснив він. Куценко наголосив, що працівники Інтерполу продовжують міжнародний розшук вказаних осіб і мають право їх затримати. Він також додав, що за результатами розгляду скарги комісія з контролю за файлами приймає те чи інше рішення, що носить рекомендаційний характер, і направляє Інтерполу.

"І вже Інтерпол приймає колегіальне рішення, зупиняти чи не зупиняти розшук", - наголосив він.

21 січня 2015 року Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і його соратників. Тоді Разом з Януковичем у розшук по лінії Інтерполу оголосили екс-прем'єра Миколу Азарова, сина Януковича Олександра, екс-главу МОЗу Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-керівника Укртелекому Георгія Дзекона.

21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.

18 листопада начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування "політично вмотивованим".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: