У ГПУ пояснили, хто має право розслідувати офшори Порошенка

За словами Севрука, корупція високопоставлених осіб належить до компетенції іншого органу.

У компетенцію прокуратури не входить розслідування можливих фактів злочинів президента України.

Про це заявив виконувач обов'язків генпрокурора України Юрій Севрук, пише "Інтерфакс-Україна".

"У нас за Конституцією є особливий порядок перевірки дій президента, який не має стосунку до прокуратури. Тому давайте все-таки дотримуватися законодавства", - наголосив він.

За словами Севрука, корупція високопоставлених осіб належить до компетенції Національного антикорупційного борю, "яке повинно перевіряти будь-які дії за тими статтями, які належать до його компетенції".

"Давайте зараз подивимося на повноваження прокуратури. У нас часто говорять, що прокуратура не бореться з корупцією. Якщо у нас при перевірці інформації по офшорах будуть виявлені інші склади злочину, то ми будемо дивитися, які це категорії, чи належать вони до компетенції поліції, НАБУ, можливо, і прокуратури", - додав він.

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Створення компаній в іноземній юрисдикції у фірмі пояснили так, що це було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі.  Також будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними.

Раніше фіскальна служба не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: