У ГПУ розповіли, що заважає "вже завтра" надіслати подання на зняття недоторканості з трьох депутатів

Питання стосується нардепів Довгого, Полякова і Розенблата.

Генеральна прокуратура Україна не може "вже завтра" надіслати до Верховної Ради подання на зняття недоторканості з трьох народних депутатів – Олеся Довгого, Максима Полякова і Борислава Розенблата.

Про це у Facebook написала речниця ГПУ Лариса Сарган.

За її словами, Генпрокуратура отримала документи від Спеціальної антикорупційної прокуратури у вівторок, 20 червня, близько 15.30. Документи надійшли до юридичної служби ГПУ, яка має перевірити їх щодо відповідності нормам закону "Про Регламент Верховної Ради України". Після висновку юридичної служби генпрокурор прийме рішення про підтримку подань.

ВідеоНардепам Розенблату та Полякову загрожує до 12 років в'язниці

Окрім того, згідно статті 219 закону "Про Регламент", депутати, щодо яких внесено подання, можуть протягом п'яти днів подати письмові пояснення комітету, до предмета відання якого належать питання регламент.

Комітет має перевірити "достатність, законність і обґрунтованість подання, законність одержання доказів, зазначених у поданні, і встановлює наявність відповідних скарг". Підготовку цього питання комітет здійснює у терміновому порядку, але в строк не більш як 20 днів.

"Наголошую також, що Генеральна прокуратура України неодноразово пропонувала змінити дані норми, аби оптимізувати процес розгляду подань у Верховній Раді", - зазначила Лариса Сарган.

Нагадаємо, депутата від БПП Борислава Розенблата та нардепа від Нарфронту Максима Полякова хочуть позбавити недоторканності. Справа стосується розроблення схеми, яка б легалізувала видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель. У цій справі 20 червня обшукували Держлісагентство. Фігурантами  справи є двоє зазначених нардепів. Загалом оголошено про підозри шістьом особам - двом охоронцям Розенблата, помічникові нардепа та трьом представникам міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль".

Народний депутат від БПП Борислав Розенблат, охоронця якого затримали на хабарі у 200 тисяч доларів, заявив про обшуки у його помічників

Олеся Довгого збиралися допитати у НАБУ в рамках розслідування провадження щодо записів Онищенка про нібито підкуп нардепів. Однак він не прийшов. Прокуратура нині розслідує справу про виділення землі в Києві у 2007-2009 роках, у якій фігурує прізвище Довгого.

Залиште свій коментар