У Капітолії США скасували засідання через ймовірність нового штурму

У Капітолії США скасували засідання через ймовірність нового штурму

Фото: Associated Press

Послідовники конспірологічної теорії QAnon можуть влаштувати ще один штурм Капітолія 4 березня.

Палата представників США скасувала заплановане на четвер, 4 березня, засідання через ймовірніть нових заворушень.

Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що законотворці перенесли голосування із законпроєкту щодо реформи поліції на вечір середи. Відповідне рішення ухвалили після того, як поліція Капітолія заявила про наявність розвідувальних даних щодо "можливої змови з метою штурму Капітолія певною групою ополченців у четвер, 4 березня".

Наголошується, що Національна гвардія і поліція Капітолія проінформовані щодо можливих сутичок та готові забезпечити безпеку.

Як повідомлялося, через ймовірніть нових заворушень у Вашингтоні до середини березня залишаться близько п'яти тисяч бійців Національної гвардії США.

Частково відповідне рішення зумовлене інформацією, що поширюється в Мережі, згідно з якою прихильники експрезидента Дональда Трампа, і зокрема послідовники конспірологічної теорії QAnon, можуть влаштувати ще один штурм Капітолія 4 березня. Впродовж 140 років ця дата в американській історії вважалася днем ​​президентської інавгурації. 

"Дехто з цих людей з'ясував, що 75 років тому 4 березня було днем інавгурації. Чому це стало актуально тепер - Бог його знає. Однак тепер вони думають, що, можливо, потрібно повторно зібратися та штурмувати Капітолій", - пояснював раніше голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Адам Сміт.

Як повідомлялося, у США створять спеціальну комісію типу 9/11, яка займеться розслідуванням штурму Капітолія від 6 січня, внаслідок якого загинули п'ятеро людей. 

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного на той момент президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку, і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

У заклику до заколоту проти уряду звинуватили Трампа. 13 січня Палата представників підтримала рішення про імпічмент. Однак під час фінального голосування в американському Сенаті необхідних двох третин голосів сенаторів не набралося, тож імпічмент Трампу оголошений не був. 

Новини світу: американському Сенату представили небачені відео штурму Капітолію

Новини світу: американському Сенату представили небачені відео штурму Капітолію

Повʼязані теми:

Наступна публікація