У комітеті ВР пояснили, чому не внесли до порядку денного законопроекти про незаконне збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До парламенту продовжують надходити альтернативні законопроекти.

Комітет Верховної  Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не включив до порядку денного президентський та альтернативні законопроекти щодо покарання за незаконне збагачення через відсутність висновків Головного науково-експертного управління щодо всіх документів.

Про це заявив голова комітету Андрій Кожем'якін, пише "Укрінформ".

"Висновки Головного науково-експертного управління є тільки щодо чотирьох з шести проектів. Нині, у зв'язку з тим, що Верховна Рада розглядає закон про мову, у нас немає можливості... ухвалити рішення щодо включення цих проектів у порядок денний. Це порушення Регламенту, і я хотів би звернутися до членів комітету, щоб ми якось вирішили це питання", - сказав він.

За словами Кожем’якіна, згідно з регламентом комітет може лише розглянути ці проекти та заслухати співдоповідачів.

"Ми можемо тільки рекомендувати ці проекти Верховній Раді, або всі, або декілька, включити в порядок денний", - додав він.

Окрім відсутності висновків Головного науково-експертного управління однією з причин зняття проектів з порядку денного у комітеті назвали те, що термін подання альтернативних законопроектів ще не закінчився.

Зазначимо, наразі у парламенті зареєстровано основний законопроект №10110 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення", внесений президентом України Петром Порошенком, а також сім альтернативних законопроектів, два з яких були зареєстровані за останню добу.

Нагадаємо, 13 березня нардеп Мустафа Найєм повідомив, що комітет Верховної Ради зняв з порядку денного законопроекти про відповідальність посадовців за незаконне збагачення.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Залиште свій коментар

Вибір редакції