Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Конституційного суду з'явився новий голова. До КС він потрапив завдяки указу Януковича

Тупицький до цього був заступником голови КС.

Новим головою Конституційного суду України став Олександр Тупицький, який до цього був заступником голови КС.

17 вересня 2019 року під час спеціального пленарного засідання звільнили з посади голову КС Наталію Шапталу - на підставі подання нею заяви про відставку, відповідно до пункту 4 частини другої статті 149-1 Конституції України. На цьому ж засіданні головою КС таємним голосуванням обрали Тупицького. На цій посаді він може бути протягом трьох років.

Заступником голови Конституційного Суду України також таємним голосуванням обрали Сергія Головатого. Його кандидатуру запропонував Тупицький. На посаді він може бути також три роки.

Тупицькому 56 років. Він родом з села Білозір’я з-під Черкас. Кар'єру розпочав фрезерувальником на радіоприборному заводі Сміли та Черкаському заводі "Строммашина". Після закінчення Харківського юридичного інституту за спеціальністю "Правознавство" працював у прокуратурі в Донецьку. Протягом 17 років був суддею Куйбишевського районного суду Донецька, сім років із яких – головою цього суду. У цей період був членом кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Донецької області та членом Ради суддів Донецької області. 2006 року проходив навчання в США за програмою "Відкритий світ".

Протягом 2010-2013 років був обраний і працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах. Обіймав посади голови Львівського та Дніпропетровського апеляційних господарських судів.

У травні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович призначив Тупицького суддею Конституційного Суду України. Останні півтора року був заступником голови КС.

Тупицький - кандидат наук з державного управління за спеціальністю "Механізми державного управління".

У часи, коли Янукович був головою Донецької ОДА, Тупицький як суддя Куйбишевського райсуду Донецька вів справу адвоката Сергія Салова, пише "Остров". У день виборів 31 жовтня 1999-го правоохоронці затримали Салова - знайшли в його сумці п'ять фальшивих примірників "Голосу України". У газеті-фальшивці йшлося про те, що Леонід Кучма нібито помер, а замість нього країною керує його двійник. Відповідно адвоката звинуватили у наклепі. Салов же переконував, що ці газети хтось укинув у його поштову скриньку. Суддя Тупицький відправив справу на дорозслідування, це не сподобалося Кучмі.

Один з епізодів "плівок Мельниченка" розповідає про те, як тодішній президент України Кучма вимагав від тодішнього голови Донецької ОДА Януковича суворого покарання для Сергія Салова і судді, який вів його справу.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року судді Конституційного суду проголосували за звільнення голови Станіслава Шевчука – через рішення комісії з етики про нібито дисциплінарні порушення в його діях. КС очолила Наталія Шаптала - 2014 року Верховна Рада пропонувала звільнити її через порушення під час президентства Януковича, пише "Українська правда".

Відео Нового голову Конституційного суду має призначити Верховна Рада за своєю квотою

У парламенті жваво обговорюють ситуацію в Конституційному суді. Парламентські правники переконані, що перестановки там ніяк не вплинуть на проведення інавгурації. Однак серед депутатів є ті, хто вважає, що новопризначена голова Конституційного суду Наталія Шаптала не найкраща кандидатура, яка б мала очолювати найвищий суд в Україні.    

Нового голову Конституційного суду має призначити Верховна Рада за своєю квотою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції