У Кремлі вважають передчасним говорити про новий саміт лідерів "нормандської четвірки"

У Кремлі вважають передчасним говорити про новий саміт лідерів "нормандської четвірки"

Прессекретар Путіна не знає, чи може саміт відбутися до кінця року.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що поки зарано говорити про новий саміт лідерів країн "нормандської четвірки" (Німеччина, Росія, Україна, Франція). Наразі ще не виконані всі домовленості, які були досягнуті на саміті в Парижі.

Про це Пєсков сказав в середу, 16 вересня, журналістам, повідомляє ТАСС.

Пєсков додав, що у всіх представників "нормандського формату" є бажання продовжувати процес врегулювання ситуації на Донбасі.

"Поки що констатувати, що ми тут просунулися, не вдається, тому бажання продовжувати роботу є, але потрібно виконати попередні домовленості", — сказав представник Кремля.

Пєсков не знає, чи може саміт відбутися до кінця року.

"Важко сказати. Так, є якісь позитивні зрушення, але в іншому, якщо почитати паризький документ, то ми побачимо, що ще зарано звітувати перед главами держав", — заявив Пєсков.

Нагадаємо, 15 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що буде ще одна зустріч радників у "нормандському форматі", адже на переговорах 11 вересня вони не встигли обговорити всі питання і поставити крапку в багатьох з них.

Водночас Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії пояснень через заяви про нормандський саміт. Заступник глави російського МЗС назвав помилковими слова Володимира Зеленського, що всі лідери країн-учасниць погодилися на зустріч на вищому рівні. Українські дипломати натомість підкреслюють: президент Зеленський мав на увазі не конкретну дату, а принципову згоду учасників "нормандського формату" на переговори. Кажуть, якщо заява російського МЗС є чітким сигналом, що Кремль не зацікавлений у саміті — це ставить під сумнів налаштованість Росії вирішити конфлікт.

Відео МЗС України вимагає від Росії пояснень через заяву про нормандський саміт

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії пояснень через заяву про нормандський саміт. Заступник глави російського МЗС назвав неправдивими слова Володимира Зеленського, що всі лідери країн-учасниць погодилися на зустріч на найвищому рівні. І що вона може відбутися після ще однієї зустрічі політичних радників. У Москві нагадали, що під час минулої зустрічі радників представник Росії заявив - підстав для нових переговорів не бачить. Українські дипломати натомість наголошують - президент Зеленський мав на увазі не конкретну дату, а принципову згоду учасників нормандського формату на переговори. Кажуть, якщо заява російського МЗС є чітким сигналом, що Кремль не зацікавлений у саміті - це ставить під сумнів налаштованість Росії вирішити конфлікт.

МЗС України вимагає від Росії пояснень через заяву про нормандський саміт

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів