У Кремлі заявили, що "головний демократ Молдови" пропонував переорієнтувати партію на Росію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Антиросійська партія у Молдові нібито хотіла різко змінити політичний курс.

В Москві переконують, що молдовський олігарх, лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію.

Про це розповів віцепрем'єр РФ Дмитро Козак, який є спецпредставником президента Путіна з питань співпраці з Молдовою, передає Коммерсант.

Він зазначив, що пропонувалося врегулювати придністровський конфлікт шляхом федералізації Молдови. Плахотнюк нібито пропонував йому вирішити придністровський конфлікт через федералізацію республіки. Однак Козак стверджує, що 3 червня наприкінці зустрічі з представниками Демократичної партії олігарх в присутності своїх соратників в конверті передав пропозиції про умови створення коаліції з Партією соціалістів.

"Ознайомившись зі змістом конверта, ми з подивом побачили пропозиції відверто антиросійської Демпартії про радикальну зміну зовнішньополітичного курсу Молдови з переорієнтацією на Росію і про врегулювання придністровського конфлікту на основі федералізації Молдови", - сказав віцепрем'єр.

Козак зокрема переконує, що тему врегулювання придністровського конфлікту і федералізації Молдови Москва ні з ким з політичних партій не обговорювала.

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але зробили це запізно – конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

ВідеоВідставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Служба безпеки України посилює контроль на кордоні з країною, щоб не допустити проїзд через Україну радикально налаштованих громадян Росії. Київ вважає, що нестабільну політичну ситуацію у сусідів спричинили проросійські сили. Конституційний суд Молдови новий уряд визнав недійсним та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади.    

Відставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Залиште свій коментар

Вибір редакції