Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кривому Розі розповіли, як місцева влада підкупила виборців за 500 грн

Спостерігачі вважають це прямим підкупом і кажуть про точку неповернення.

Явка виборців у Кривому Розі під час виборів мера насправді була дуже висока. Ймовірно, на це могло вплинути так зване підвезення виборців, зафіксоване на виборчих дільницях, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

На відео, відзнятому спостерігачами, чітко видно, що людей похилого віку цілеспрямовано висаджують біля дільниць для голосування, а потім вони знову повертаються в автобуси.

"Я перепрошую, а ви не могли б сказать, від кого маршрутки їздять? – З "Сєвєртранса". – А це замовлення йде від виконкому? – Так. – То це централізовано містом замовлене, щоб підвозити людей? – Так", - йдеться у розмові спостерігача з водієм автобуса.

Загалом правоохоронці зареєстрували кілька десятків скарг, пов'язаних з виборчим процесом. Переважно це були підвози людей, але траплялися й прямі підкупи.

Відео З другої спроби у Кривому Розі намагаються обрати мера

"В Інгулецькому районі представниками УКРОПу й ОПОРИ припинена роздача грошей біля ділянки. Зараз поліція розбирається з цим питанням. Аномальне підвезення. Зранку привозили пенсіонерів, привозили тих, хто за чиїмось баченням повинен комусь 500 гривень. Або повинен був вдячний бути за 500 гривень", - розповів кандидат на посаду міського голови Микола Колесник.

Півтисячі гривень, про які говорить Колесник, - це доплати певним категоріям людей, переважно пенсіонерам та тим, кого називають нужденними. Рішення про їх запровадження ухвалила перед виборами міська влада Кривого Рогу.

За наявною інформацією, саме людей із цих списків підвозили на виборчі дільниці. Замовником маршруток начебто виступає Криворізька організація ветеранів. Спостерігачі вважають це прямим підкупом і кажуть про точку неповернення.

Нагадаємо, що за даними екзит-полу, на позачергових виборах міського голови впевнено перемагає чинний мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, який набрав 70,9% голосів. Друге місце зайняв кандидат від "Самопомочі" Семен Семенченко з результатом 11,3%. На третьому місці – представник партії "Укроп" Микола Колесник (6,3% голосів).

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції